رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز خبر داد

اعطای تسهیلات اشتغال به روستاییان

EN

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز خبر داد

سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ | 09:1736 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: به منظور افزایش اشتغال و ماندگاری مردم در روستاها تسهیلات اشتغال به روستاییان پرداخت می شود. 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز افزود: با توجه به جمعیت بالای روستاییان در سیستان و بلوچستان، بالاترین سهم تسهیلات اشتغال روستایی به این استان اختصاص یافته است.

این مسئول ادامه داد: 3 شرط پرداخت تسهیلات توجیه اقتصادی طرح و اشتغالزایی برای حداقل 3 نفر، درآمد کافی طرح برای پرداخت دستمزد شاغلان و توانایی وام گیرنده برای بازپرداخت اقساط، می باشد.

وی گفت: این وام برای اشتغالزایی روستایی و عشایری به حوزه های کشاورزی، صنایع دستی، گردشگری، پوشاک، صنایع فراوری معدنی و مواردی از این دست پرداخت می شود.

میرحسینی بیان کرد: در بخش های مرتبط با صنایع دستی و گردشگری طرح های توجیهی قابل قبولی در شهرستان توسط صنعتگران صنایع دستی وعلاقمندان به حوزه گردشگری آماده شده که باعث اشتغالزایی بسیاری از آنها در بخش تولید صنایع دستی خواهد شد و همچنین بخشی از کمبودهای زیرساختی در بخش گردشگری با سرمایه گذاری و پرداخت تسهیلات برطرف می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز ادامه داد: نرخ سود این تسهیلات برای مناطق روستایی و عشایر مرزنشین 4 و برای بقیه روستاییان و عشایر کشور 6 درصد میباشد.

وی گفت: وام اشتغال روستاییان و عشایر از طریق بانک های عامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید پرداخت خواهد شد.

وی گفت: روش اجرای طرح، نحوه پرداخت تسهیلات به متقاضیان، شرایط وثایق و تضامین دریافتی، نحوه طرح های توجیهی و اقتصادی و در نهایت تهیه شیوه نامه و دستورالعمل مربوطه برای آغاز پرداخت تسهیلات در دستور کار است.

وی گفت: فرایند پرداخت تسهیلات، به زودی پس از ابلاغ شیوه نامه اجرایی آن به استان ها آغاز خواهد شد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۱۶

بازدید دیروز

۱۳۹۱

بازدید ماه

۴۱۶

بازدید کل

۸۰۷۵۸۳

افراد آنلاین

۴

مشخصات استان

معرفی استان 

فرهنگ عامه، معرفی شهرستانها و جاذبه های تاریخی و طبیعی، هنرهای سنتی، موزه ها و تاسیسات گردشگری استان. PDF.

 

مرکز

زاهدان

 مساحت

180726 کیلومتر مربع

 جمعیت 1395

2534327 نفر

پراکندگی

1206  

  شهرستانها

19

 استاندار 

سید دانیال محبی نیا