معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

جشنواره انباگ در روستای رئیسی شهرستان قصرقند برگزار میشود

EN

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

یک‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ | 09:4192 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: جشنواره انباگ 21 دیماه در شهرستان قصرقند برگزار میشود. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: این جشنواره برای نخستین بار و با هدف معرفی ظرفیتها و قابلیت‌های گردشگری منطقه برنامه ریزی و اجرا خواهد شد، از طرف فرماندار قصرقند استقبال خوبی از برگزاری این جشنواره صورت گرفته است. 

این مسئول ادامه داد:‌ یکی از مهمترین اهداف این جشنواره توجه به ظرفیتهای گردشگری روستاها و اشتغالزایی برای جوانان و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

وی گفت: روستاهای زیبا و گردشگرپذیر منطقه قصرقند دارای قابلیت های فراوانی در حوزه گردشگری از جمله باغ ها و شالیزارها و مناطق طبیعی دل انگیز در کنار صنایع دستی و هنرهای سنتی و آثار تاریخی است.

میرحسینی بیان کرد: در این جشنواره برنامه های متعددی از جمله نمایشگاه توانمندی های روستا،‌ بازیهای بومی محلی، برپایی سیاه چادر، غذاهای محلی و اجرای گروههای موسیقی انجام خواهد شد. 

وی با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت فرمانداری و اداره میراث فرهنگی قصرقند و سایر دستگاههای اجرایی مانند ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، شهرداري و آموزش و پرورش در روستای رئیسی قصرقند برگزار خواهد شد، افزود: در کنار همه جاذبه های این روستا، انباگ که به عنوان سوغات و غذای محلی محسوب می شود نیز یکی از جاذبه ها و زمینه های جذب گردشگر در این روستاست.

وی خاطرنشان کرد: با برپایی این جشنواره تلاش میشود تا مردم بیش از پیش با ظرفیت های گردشگری و جاذبه های این روستا و نیز پتانسیل های آن آشنا شوند.
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۹۹

بازدید دیروز

۲۶۶۲

بازدید ماه

۳۳۴۹۴

بازدید کل

۱۰۴۵۴۰۶

افراد آنلاین

۱۰