معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

اعطای تسهیلات کم بهره بخش گردشگری در حوزه روستایی و شهری 

EN

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ | 14:41107 بازدید


معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از اعطای تسهیلات کم بهره بخش گردشگری در حوزه روستایی و شهری خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، آریا نارویی اظهار کرد: با توجه به اهمیت توسعه اشتغال پایدار در استان سیستان و بلوچستان، با حمایت از ایجاد طرح ها اشتغال زا به ویژه پروژه های صنعت گردشگری، 4 محل برای پرداخت تسهیلات به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اختصاص یافته که کلیه طرح های روستایی و شهری اعم از هتل ها، مهمان پذیرها، واحدهای بومگردی، مجموعه های گردشگری و کارگاه های صنایع دستی را تحت پوشش قرار می دهد. 

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: نرخ سود تسهیلات روستایی بین 4 تا 6 درصد است که طرح پس از معرفی به کارگروه اشتغال استان و تصویب به بانکهای عامل معرفی خواهد شد. 

این مسئول ادامه داد: همچنین با پرداخت تسهیلات از طریق آیین نامه تبصره 18 قانون بودجه می توانیم در جهت تکمیل پروژه های محدوده شهری با بخش خصوصی نیز همکاری داشته باشیم. 

وی گفت: از آنجایی که قبلا طرح های گردشگری جز پروژه های قابل طرح در کارگروه رفع موانع تولید استان نبوده به تازگی با پیگیری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور کلیه طرح های گردشگری نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در راستای حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی از این طرح بهره مند خواهند بود. 

نارویی خاطرنشان کرد: از متقاضیان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در سطح استان دعوت می شود تا برای آگاهی بیشتر از نحوه بهره مندی این تسهیلات به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان و یا ادارات شهرستان ها مراجعه کنند. 
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۹۶

بازدید دیروز

۲۶۶۲

بازدید ماه

۳۳۴۹۱

بازدید کل

۱۰۴۵۴۰۳

افراد آنلاین

۵