دهم فروردین 97 برگزار میشود

جشن "شکوه معماری بلوچستان" در قلعه سب برگزار میشود

EN

دهم فروردین 97 برگزار میشود

پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ | 09:18179 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالسلام محمدی سیب  اظهار کرد: جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان سیب و سوران در فرمانداری شهرستان سیب و سوران برگزار شد. 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری سب و سوران افزود: در این جلسه مقرر شد برنامه هایی از قبیل برپایی سیاه چادر در ورودی شهرستان، تجهیز دو اقامتگاه بومگردی و برگزاری نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در محل قلعه سب این شهرستان توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهرستان برگزار شود. 

این مسئول ادامه داد: جشن نوروز دهم فروردین ماه در قلعه سب توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیب وسوران برگزار میشود که این جشن هر ساله با عنوان "شکوه معماری بلوچستان" در این شهرستان برگزار میشود. 

وی گفت: با تعدادی از مردم محلی دهستان های سب، کنت و پسکوه هماهنگ شده تا خانه هایشان را به عنوان اقامتگاه بومگردی در اختیار گردشگران قرار داده تا ضمن فراهم کردن رفاه مسافران، فرهنگ و نوع زندگی مردم محلی این منطقه به گردشگران معرفی شود و تیز منبع درآمدی برای مردم محلی شود. 

محمدی با اشاره به اینکه در این جلسه نیز مقرر شد مهمانسراهای ادارات نیز برای اسکان در اختیار مسافران نوروزی قرار داده شود، بیان کرد: قرار بر این است که راهنماهای بومی از منطقه برای راهنمایی و معرفی آثار و جاذبه های گردشگری به گردشگران به کار گرفته شوند. 

فرماندار سیب سوران در این جلسه اظهار کرد: با توجه به اینکه این شهرستان دارای آثار شاخصی همچون قلعه سب، قلعه کنت و تپه های تاریخی میباشد، باید به جذب گردشگر و کسب منبع درآمدی برای مردم محلی تلاش شود. 

وی گفت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان سیب و سوران باید از تبلیغ و معرفی این منطقه در فضای مجازی استفاده شود. 

گفتنی است؛ شهرستان سیب و سوران دارای 92 اثر ثبتی و شناسایی شده میباشد.


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۹۱۱

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۰۵۳

بازدید کل

۱۲۹۵۲۳۹

افراد آنلاین

۱۱