معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

گردشگری میتواند محور توسعه و شتاب دهنده اقتصاد مقاومتی در کشور بویژه سیستان و بلوچستان باشد

EN

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

پنج‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ | 07:28153 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نشست شورای راهبردی گردشگری سیستان و بلوچستان در سالن جلسات استانداری، اظهار کرد: طرح جامع گردشگری استان سیستان و بلوچستان از سال 87 انجام شد و به روزرسانی این طرح در قالب سند توسعه گردشگری استان انجام شده است. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه محصول گردشگری سیستان و بلوچستان، فرهنگ است، افزود: لباس محلی، موسیقی نواحی مختلف، غذای محلی ،آداب و رسوم و مهمان نواری مردم این منطقه بخش اول یعنی توسعه گردشگری روستایی را امکانپذیر می سازد. 

این مسئول ادامه داد: 80 واحد بومگردی در استان متقاضی راه اندازی شده و 16 واحد پروانه بهره برداری گرفته اند. 

وی گفت: استان سیستان و بلوچستان با یک سوم جمعیت دنیا هم مرز است و اگر یک درصد مردمان این کشورهای هم مرز را جذب کنیم به رقم ۲۰میلیون گردشگر خارجی که در سند ایران ۱۴۰۴اشاره شده است فقط با تکیه بر سیستان و بلوچستان دست خواهیم یافت و با این اقدام و توجه دولت و حکومت برای تعریف منطقه ویژه گردشگری یا اقتصادی با برخی از این کشورها که مناسبات بهتری داریم به سمت لغو روادید و با سایر کشورها تسهیل صدور ویزا و امکان صدور ویزای الکترونیک در برخی فرودگاههای استان را فراهم آوریم. 

میرحسینی ادامه داد: اگر با نگاه علمی و دقیق به گردشگری بیاندیشیم این صنعت میتواند محور توسعه، پیشران و شتاب دهنده اقتصاد مقاومتی در کشور خصوصا سیستان و بلوچستان باشد. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: سیستان و بلوچستان در حالیکه متنوع ترین مقصد گردشگری ایران می باشد، ناشناخته ترین مقصد است لذای برای تغییر نگاه و افزایش حضور گردشگران علاوه بر ایجاد زیرساخت های لازم به کمک رسانه ها نیازمندیم که در این زمینه نقش اساسی دارند. 

وی خاطرنشان کرد: اگر رویکرد کلی استان به سمت گردشگری برود، گردشگری میتواند در بحث اقتصاد، مهاجرت معکوس به روستاها وبهبود معیشت مردم استان حرفهای جدی برای گفتن داشته باشد و محرک توسعه استان شود. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۹۲۳

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۰۶۵

بازدید کل

۱۲۹۵۲۵۱

افراد آنلاین

۱۹