سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری سیستان و بلوچستان: 

غرفه های سیستان و بلوچستان بیشترین آمار بازدید مردم و مسئولین در نمایشگاه توانمندی های روستاییان تهران را داشت

EN

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری سیستان و بلوچستان: 

سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ | 13:3357 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال زایی در جلسه شورای اداری با حضور معاونین و رؤسای ادارات شهرستان ها اظهار کرد:  با اقداماتی که توسط اداره کل میراث فرهنگی استان صورت گرفته و با برنامه ریزی های دستگاه های مختلف استان، پیش بینی می شود به نسبت سالهای گذشته در سال 97 مهمانان و مسافران نوروزی بیشتری وارد استان سیستان و بلوچستان شوند. 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: در هفته گذشته غرفه های سیستان و بلوچستان در نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر در تهران با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد به طوری که بیشترین آمار تردد و بازدید، از غرفه های این استان صورت گرفت. 

این مسئول ادامه داد: سیستان و بلوچستان نیز در این نمایشگاه یکی از استانهایی بود که بیشترین بازدید مسئولین استانی و کشوری را داشت. 

وی گفت: 11 گروه موسیقی از این استان به نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر تهران اعزام شده بودند که با استقبال خوب مردم مواجه شدند و با برنامه های متنوع غرفه های سیستان و بلوچستان، این نمایشگاه رونق بیشتری یافت. 

جلال زایی در این جلسه نیز بر نگاه ویژه به نصب تابلوهای راهنمایی که موجب ساماندهی بیشتر میشود تاکید کرد و گفت: تهیه لباس متفاوت برای راهنمایان گردشگری، استفاده از ظرفیت مردم و سران طوایف و قبایل که حضور آنها در برنامه های نوروزی حس امنیت را به گردشگران القا می کند، باید در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی و روسای شهرستانها قرار گیرد. 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: نظافت و پاکسازی آثار و مناطق پربازدید، توجه به گردشگری در سواحل مکران و کوریدور دریایی، و برگزاری شورای اداری این اداره کل در شهرستانها به صورت ماهانه از دیگر مسائلی است که باید در دستور کار قرار گیرد. 

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های فراوانی که در شهرستان فنوج وجود دارد، در نظر داریم تا با پیگیری های لازم مجوز نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در این شهرستان از سازمان میراث فرهنگی کشور بگیریم. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۷۱۵

بازدید دیروز

۱۲۱۶

بازدید ماه

۳۹۲۲۵

بازدید کل

۱۰۸۸۹۵۱

افراد آنلاین

۵۵۰۱