رئیس میراث فرهنگی زهک خبر داد

برگزاری برنامه شب های فرهنگی به مدت هفت شب در پارک ساحلی شهرستان زهک

EN

رئیس میراث فرهنگی زهک خبر داد

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ | 16:23148 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کاظم میرشهرکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی و سنتی متفاوتی را برای مناطق مختلف شهرستان در نظر گرفتیم که تفاوت در نگاه مسافران و گردشگران دیده شود و در این راستا ملاک رضایت گردشگران و مهمانان نوروزی است تا عید متفاوتی را تجربه کنند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک افزود: نمایشگاه ثابت صنایع دستی در پایگاه دهانه غلامان به تعداد پنج غرفه گلیم، گز بافی، معرق چوب، پارچه و سوغات محلی سیستان، از ۲۵ اسفند تا ۱۵فروردین به مدت ۲۰ روز با حضور صنعت کاران صنایع دستی شهرستان زهک دایر می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در فرمانداری شهرستان زهک برگزار شد که کمیته های مختلف ستاد تشکیل و برای برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های نوروز ۹۷ تصمیماتی اتخاذ شد.

وی اضافه کرد: برنامه شبهای فرهنگی شهرستان زهک به مدت هفت شب در پارک ساحلی شهرستان زهک برگزار خواهد شد که یکی از متنوع ترین برنامه ها است، همچنین در اولین روز از سال ۹۷ و همزمان با تحویل سال برنامه استقبال از اولین مهمانان و گردشگرانی که وارد شهرستان زهک میشوندبا اهداء گل و بسته های فرهنگی استقبال خواهیم کرد.

میرشهرکی گفت: در خصوص اسکان مسافران نوروزی هماهنگی های لازم با مدیر آموزش و پرورش شهرستان زهک صورت گرفت که یک مدرسه شبانه روزی برای اسکان گردشگران ومهمانان نوروزی در نظر گرفته شد.

وی رفع مشکلات سرویسهای بهداشتی پایگاه دهانه غلامان  کمپینگ گردشگری زهک، پارک ساحلی زهک و چاه نیمه یک را از دیر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

این مسؤول افزود: به نمایش گذاشتن نمونه هایی از  اشیاء به دست آمده از آثارتاریخی شهرستان زهک به صورت موزه کوچک در پایگاه دهانه غلامان و انتخاب دو کارشناس جهت معرفی اشیاء و آثار در دهانه غلامان، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، موسیقی محلی و سنتی در دو اقامتگاه بوم گردی روستای هدف گردشگری قلعه نو و اسکان مسافران نوروزی در این دو اقامتگاه و فراهم کردن برنامه اسب سواری و شترسواری در ایام نوروز برای استفاده گردشگران در پایگاه دهانه غلامان از دیگر اقدامات انجام شده برای تعطیلات نوروز است.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۱۸

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۱۶۰

بازدید کل

۱۲۹۵۳۴۶

افراد آنلاین

۳