آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان نیمروز

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز  از آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در این شهرستان داد. 

EN

آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان نیمروز

سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | 15:27108 بازدید

 

 به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: با شروع سال جدید و فصل بهار، آموزش رشته های سنتی صنایع دستی توسط مربیان باتجربه در شهرستان نیمروز که دارای کارگاه های تولیدی هستند و نشان مرغوبیت کالا دریافت کردند، آغاز شد. 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز افزود: امسال  با هماهنگی با معاونت صنایع دستی اداره کل، مقرر شد در 3 ماهه نخست سال جاری، 3 رشته صنایع دستی به هنرآموزان شهرستان نیمروز آموزش داده شود. 

این مسئول ادامه داد: به همین منظور دوره های آموزشی در رشته های لباس محلی اقوام، خامه دوزی سیستان و پارچه بافی سنتی از بیستم فروردین ماه در این شهرستان برگزار می شود. 

وی گفت: این دوره ها در شهر ادیمی، روستای فقیر لشکری و روستای الری برگزار میشود و تعداد 36 کارآموز توسط مربیان این واحد آموزش داده خواهند شد تا علاوه بر احیا و زنده نگهداشتن هنرهای سنتی شهرستان، شرایطی را فراهم شود که برای اشتغال هنرآموزان صنایع دستی با پرداخت تسهیلات مناسب و 4 درصد گامی موثر برداشته شود. 

میرحسینی یادآور شد: در سالی که به شعار حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی نامگذاری شد، این تولیدات میتواند جایگزین کالای مشابه در کشور شود و جلوی وارادت این قبیل اجناس گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان بتوانیم مکانی دائمی در شهرستان نیمروز برای آموزش، ترویج، تولید و فروش صنایع دستی که میتواند باعث اشتغالزایی شود، راه اندازی کنیم. 

گفتنی است؛ در پایان این دوره ها نیز، گواهینامه مهارت به کارآموزان اعطا می شود.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۲۹

بازدید دیروز

۱۴۶۱

بازدید ماه

۳۹۶۲۲

بازدید کل

۱۱۲۹۵۰۷

افراد آنلاین

۹