با حضور سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

  تشکیل انجمن صنفی صنعتگران زاهدان 

EN

با حضور سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

چهار‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | 22:19100 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال زایی در نشست تخصصی با صنعتگران زاهدان در اداره میراث فرهنگی زاهدان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان یکی از شاخص ترین استانها در عرصه صنعت بویژه صنایع دستی است. 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از حضور پررنگ صنعتگران استان در نمایشگاه سراسری صنایع دستی در تهران خبر داد و افزود: 156 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه به رئیس جمهور خواستار شدند تا بازه زمانی نمایشگاه توانمندیهای روستاییان از 3 روز به 15 روز افزایش یابد چرا که شناساندن ظرفیت های زیاد صنایع دستی در 3 روز امکان پذیر نیست. 

این مسئول با اشاره به اینکه صنعتگران زحمات زیادی را متحمل می شوند که زحماتشان باید ارج نهاده شود، بیان کرد: صنعتگران سیستان و بلوچستان با وجود چیره دستی و مهارت زیادی که دارند، بسیار کم ادعا هستند. 

وی در این جلسه به پیگیری برای ایجاد فروشگاه دائمی صنایع دستی سیستان و بلوچستان در پایتخت اشاره کرد و گفت: امیدواریم به زودی این امر محقق شود و شاهد نمایش آثار صنایع دستی استان در تمام کشور باشیم. 

جلال زایی گفت: برای ایجاد فروشگاه دائمی محصولات صنایع دستی در زاهدان نیز در حال پیگیری و جانمایی هستیم. 

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به موضوع قاچاق محصولات سوزن دوزی استان اشاره کرد و افزود: این مسئله را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا سعی شود جلوی ورود این محصولات به صورت قاچاق نیز گرفته شود و افرادی که این محصولات را به فروش می رسانند نیز شناسایی شوند. 

در این جلسه نیز انجمن صنفی صنعتگران زاهدان تشکیل شد و مقرر شد تا با رای گیری از اعضا، رئیس انجمن مشخص شود. 

 در پایان این جلسه صنعتگران، مسائلی از جمله بحث تبلیغ، معرفی و فروش محصولات را مطرح کردند و حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را خواستار شدند که مدیرکل این مجموعه قول هرگونه همکاری از جمله، معرفی محصولات، بیمه صنعتگران، واگذاری مکانی برای فروش محصولات صنعتگران و غیره را داد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۶۹

بازدید دیروز

۱۴۶۱

بازدید ماه

۳۹۶۶۲

بازدید کل

۱۱۲۹۵۴۷

افراد آنلاین

۲