صبح امروز برگزار شد

نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان

EN

صبح امروز برگزار شد

پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ | 12:40120 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در سال 97، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان سرزمین جاذبه های طبیعی و تاریخی بی رقیب، صنایع دستی بی‌نظیر با فرهنگ دلنشین میزبان مسافران و گردشگران نوروزی بود. 

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان در آغازین روزهای سال 97 با لبیک به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سالی که به عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است فصل نوینی در خدمتگذاری به هموطنان و رونق صنعت گردشگری ایجاد نمودند. 

این مسئول ادامه داد: در کنار زحمات شبانه روزی دستگاه های اجرایی، حضور و مشارکت مردم و سران طوایف و معتمدین استان در استقبال و میزبانی شایسته از مسافران نوروزی و القای حس امنیت مثال زدنی بود. 

وی گفت: بخش خصوصی نیز با رعایت انصاف و اعتدال در ارائه کالا و خدمات و حتی کاهش قیمت ها در بخش هتل ها و مراکز اقامتی و سایر اصناف و مراکز یاریگر ما در برپایی نوروز متفاوت بودند.

جلالزایی یادآور شد: در طی تعطیلات نوروزی تعداد مسافران نسبت به سال گذشته افزایش 11 درصدی داشته و رشد 24 درصدی اقامت نشان از توسعه گردشگری داخلی هم استانیها به مقاصد داخل استان داشت. 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: تعداد 835 هزار نفر مسافران ورودی به استان بودند که  نسبت به سال گذشته رشد 12 درصدی را نشان میدهد. 

این مسئول تصریح کرد: مسافران نوروزی در مدارس، چادرهای هلال احمر، کمپ های موقت، تاسیسات گردشگری و اماکن اقامتی مانند خانه مسافر در این مدت اسکان یافتند که بیشترین گردشگر از استان های تهران ، اصفهان، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، مشهد و گلستان بودند. 

وی گفت: بیشترین مسافر ورودی به شهرستانها از نظر تعداد مسافر به ترتیب اولویت به چابهار، نیمروز و زاهدان سفر کرده اند. 

جلالزایی ادامه داد: از میان جاذبه های طبیعی و تاریخی استان سواحل و منطقه آزاد چابهار، منطقه تاریخی چاه نیمه، سایت جهانی شهر سوخته، کمربند گردشگری تفتان، کوه خواجه، سفال جهانی کلپورگان، قلعه ناصری و بمپور و تنگه سرحه و زیستگاه تمساح پوزه کوتاه نیز بیشترین بازدیدکنندگان را در این مدت داشته اند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: برگزاری 94 نوروزگاه در سطح استان، برپایی سیاه چادر ها و بیش از 250 غرفه صنایع دستی، غذای محلی و سوغات در سطح استان، بکارگیری 50 راهنمای گردشگر، و توزیع اقلام تبلیغاتی از دیگر برنامه های این اداره کل در ایام نوروز بود. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۹۲۶

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۰۶۸

بازدید کل

۱۲۹۵۲۵۴

افراد آنلاین

۱۴