استاندار سیستان و بلوچستان: 

دستگاه ها باید از الان برای سال آینده برای رفع کاستی ها تلاش کنند

EN

استاندار سیستان و بلوچستان: 

پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ | 17:17245 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، دانیال محبی در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سال 97 اظهار کرد: با هم افزایی و همراهی دستگاه های مختلف باید از همین ابتدای سال شروع به رفع کاستی ها شود تا در سال آینده با مشکلات کمتری مواجه باشیم. 

استاندار سیستان و بلوچستان مهمترین مسئله ای را که برای میزبانی شایسته از مسافران و گردشگران باید به آن توجه شود مسئله بهداشت و سرویس های بهداشتی عنوان کرد و افزود: مشکل راه نیز از مسائل مهم دیگری است که میتواند در کاهش تلفات جاده ای و نیز رفاه گردشگران مفید باشد. 

این مسئول ادامه داد: امسال به نسبت سال های گذشته تلفات کمتری را در جاده های استان شاهد بودیم اما باید در این زمینه فرهنگ سازی شود و صدا و سیما در این زمینه نقش اساسی دارد تا با زبانی شیرین، جامعه به ویژه جوانان را آگاه کند. 

وی با اشاره به اینکه دانش تا زمانی که تبدیل به بینش نشود اثر ندارد، گفت: گفتمان برای جوانان باید با ظرافت و ذوقی انجام شود تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد و کسی که امر به معروف می کند باید دارای آگاهی، بینش باشد. 

محبی بیان کرد: در صورت افزایش گردشگر، باید با هماهنگی بین دستگاه ها در استان، تلفات جاده ای کاهش یابد. 

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به جمعیت بالای جوان و تعداد زیاد خودرو در استان افزود: عوامل تصادف در این استان زیاد هست و باید از تلفات جلوگیری شود، بنابراین کارگروه و یا تیمی متشکل از افراد فرهنگی و دستگاه های مختلف اجرایی با رویکردهای جامعه شناختی تشکیل می شود و با مطالعه و تحقیق، پیشنهادات لازم را در این زمینه ارائه خواهد کرد. 

در پایان این جلسه از تمامی اعضای ستاد خدمات سفر تجلیل به عمل آمد. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۲۴۹

بازدید دیروز

۳۵۶۴

بازدید ماه

۶۳۳۷۲

بازدید کل

۱۸۳۷۸۴۱

افراد آنلاین

۵