معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان

باید به مشکلات صنعتگران سوزن دوز رسیدگی شود

EN

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان

دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | 00:2287 بازدید

:
باید به مشکلات صنعتگران سوزن دوز رسیدگی شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، باقر کرد در مراسم جشن ملی شدن ایرانشهر به عنوان شهر سوزن دوزی اظهار کرد: ملی شدن ایرانشهر به عنوان شهر سوزن دوزی یک رخداد تاریخی است و نسل های آینده از این کار باعظمت به بزرگی یاد خواهند کرد.  

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: دو ثبت جهانی و چندین ثبت ملی در استان صورت گرفته و کسب این عناوین اهمیت زیادی دارد ولی حفظ اینها به مراتب ارزشمندتر خواهد بود. 

این مسئول ادامه داد: بقای این امر با هماهنگی یک مثلث امکان پذیر است که یک ضلع آن دستگاه میراث فرهنگی استان، یک ضلع سازمان میراث فرهنگی کشور و یک ضلع مسئولان استانی است. 

وی گفت: در استان سیستان و بلوچستان بهترین صنایع دستی تولید میشود ولی نفع آن را دلالان میبرند بنابراین حضور دلال نشانه عدم حضور فعال مسئولان است.  

باقر کرد ادامه داد: سوزن دوزی مسئله ای تاریخی و ریشه دار است و در طول تاریخ در زندگی مردم و بویژه معیشت خانواده ها موثر بوده است.  

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: هرگاه که اهمیت سوزن دوزی از سوزن دوز بیشتر شود آسیب وارد شده و باید به مسائل و مشکلات صنعتگران سوزن دوز رسیدگی بیشتری شود. 

این مسئول بیان کرد: از طریق مهاجران زیادی از همسایگان خارجی دخل و تصرفی در این هنر ارزشمند بلوچستان صورت گرفته که باید از این موضوع جلوگیری شود. 

وی گفت: امروز یک تحولی در ایرانشهر صورت گرفته و امیدواریم در سال آینده و اولین سالگرد ملی شدن ایرانشهر شاهد تحول بیشتری در این زمینه باشیم. 

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ایرانشهر دو شهرداری و دو شهرستان در آستانه افتتاح است و قرار است بمپور به عنوان شهرستان تعیین شود. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۳۵

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۳۵

بازدید کل

۱۳۴۸۵۵۹

افراد آنلاین

۱۷