مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

لغو روادید با عمان عامل توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان است

EN

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

پنج‌شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ | 19:45106 بازدید


لغو روادید با عمان عامل توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: امروزه در سراسر دنیا کشورهای مختلف برای ایجاد رونق در بخش گردشگری و جذب بیشتر توریست اقدام به ارائه خدمات و تسهیلات مختلف و متنوعی می‌کنند. 

وی گفت: یکی از رایج‌ترین تسهیلاتی که کشورهای مختلف برای اتباع یکدیگر قائل می‌شوند قرارداد لغو ویزا برای اتباع طرفین است که در  شرایط فعلی با پیگیری‌های انجام شده اتباع عمان به سادگی و بدون تشریفات صدور ویزا می‌توانند به ایران سفر کنند. 

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: لغو روادید یکی از مهمترین  اقدامات در راستای  جذب گردشگران می باشد. 

این مسئول ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری در حوزه تاریخی، طبیعی، سلامت، کویر و دریایی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد، با برنامه ریزی های بعمل آمده فرصت های ویژه ای را برای تنوع بخشی به منابع درآمدی استان در نظر گرفته ایم که امیدواریم با تحقق آن شاهد افزایش تراز گردشگری و تولید ناخالص ملی باشیم.

 وی گفت: لغو روادید می‌تواند کمک شایانی در این زمینه انجام دهد لذا در این راستا پیگیری‌های متعدی در سطح استانی و ملی صورت گرفت تا بتوانیم از فرصت‌های پیش رو جهت رونق صنعت گردشگری استان بیش از گذشته بهره ببریم. 

جلالزایی با بیان اینکه لغو روادید زمینه تبادلات فرهنگی را فراهم می‌کند، گفت: اگر بتوانیم این مهم را میان ایران و کشورهای حاشیه اقیانوس هند فراهم نماییم زمینه ساز تحولی بزرگ در اقتصاد ایران خواهیم شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان
 تصریح کرد: رفت و آمد گردشگری با عمان که قرابت های فرهنگی با سیستان و بلوچستان دارند به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. 

این مسئول یادآور شد: ایجاد رونق در صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان به عوامل متعددی بستگی دارد از این رو پس از جذب گردشگر خارجی با ارائه تسهیلات مناسب و کار بر محصولات هر ناحیه تمدنی استان می‌توانیم عرصه گردشگری را با شکوفایی و رونق شاهد باشیم. 

وی در پایان با اعلام خبر نشست با سفیر ایران در عمان گفت: در روز جهانی جهانگردی نشست با حجت الاسلام نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با هدف توسعه گردشگری برگزار شد.

جلالزایی افزود: موارد مهمی در این جلسه مطرح که بزودی اجرایی خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: خواهرخواندگی بندر صحار عمان و بندر چابهار ایران در آینده نزدیک با حضور مقامات استان' نهایی خواهد شد. 

این مسئول با اعلام نیاز به افزایش پروازهای مسقط چابهار و زاهدان افزود: این مهم از طریق سفارت ایران در عمان در حال پیگیری جهت انجام می باشد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۳۷

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۱۷۹

بازدید کل

۱۲۹۵۳۶۵

افراد آنلاین

۸