معاون گردشگری سیستان و بلوچستان در دیدار با گردشگران فرانسوی و مالزی؛

سیستان و بلوچستان متنوع ترین مقصد گردشگری ایران است

EN

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان در دیدار با گردشگران فرانسوی و مالزی؛

دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ | 07:26105 بازدید

سیستان و بلوچستان متنوع ترین مقصد گردشگری ایران است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان دارای 5 اثر جهانی از جمله شهر سوخته، بیابان لوت، سفال کلپورگان، فرش سیستان و منظر طبیعی دریاچه هامون است که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهر سوخته را بهشت باستان‌شناسان و سفال کلپورگان را هنر دست زنان توانمند بلوچ در کلپورگان سراوان بدون استفاده از چرخ اعلام کرد که برای گردشگران بسیار جالب توجه بود. 

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان استانی با جاذبه های بی نظیر و برای تمامی سلیقه ها است، افزود: مهمان‌نوازی عالی ترین ظرفیت گردشگری مردمان این استان می باشد. 
 
میرحسینی تصریح کرد: گردشگری آینده دنیا را تغییر خواهد داد چرا که بواسطه سفر و جهانگردی مردم دنیا با یکدیگر آشنا و نسبت به هم به شناخت می رسند که نتیجه شناخت، صلح میان ملت ها خواهد بود، بنابراین دولت ها با تبلیغات منفی نمی توانند ملت ها را از هم جدا نموده و در نتیجه صلح پایدار جهانی در دهکده جهانی گردشگری ایجاد خواهد شد. 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان بیان کرد: سالهاست از طریق گردشگری مرز بین کشورها حذف شده و تنوع فرهنگ ها عامل جذب گردشگران در مقاصد گردشگری مختلف شده است. 

وی رشد اقتصادی و تنوع بخشی به منابع درآمدی را از دیگر مزایای گردشگری دانست و اذعان کرد: توسعه پایدار کشورهای در حال توسعه با توجه جدی تر به صنعت گردشگری فراهم خواهد شد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۳۵۹۴

بازدید دیروز

۴۰۶۳

بازدید ماه

۱۵۳۳۴

بازدید کل

۱۴۵۳۱۱۹

افراد آنلاین

۳