رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد

رشد 8 درصدی ورود گردشگران به شهر ملی سوزن دوزی 

EN

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد

سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ | 10:3171 بازدید


رشد 8 درصدی ورود گردشگران به شهر ملی سوزن دوزی 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: با ثبت ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی در فهرست آثار ملی کشور، ورود گردشگران به این شهر با هدف بازدید از کارگاه های سوزن دوزی افزایش چشمگیری داشته است. 

رئیس‌ میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر افزود: از اول مهرماه 97 تاکنون ورود گردشگران به نسبت مدت مشابه 8 درصد رشد داشته است که با توجه به اینکه هنوز در ابتدای فصل حضور گردشگر هستیم پیش بینی می شود تا بیست درصد رشد را در واقع بینانه ترین حالت شاهد باشیم. 

این مسئول ادامه داد: فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری ایرانشهر با توجه به ملی شدن این شهر بسیار ضروری است. 

وی گفت: در این راستا برنامه های زیادی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار دارد که راه اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی در تسهیل این برنامه ها بسیار موثر است. 

خدایاری تصریح کرد: تاکنون تعداد یک هتل و3 اقامتگاه بومگردی در این شهرستان راه اندازی شده است و دو اقامتگاه دیگر موفق به دریافت موافقت اصولی از اداره کل میراث فرهنگی استان شده اند که پیش بینی میشود تا پایان سال 98 تعداد اقامتگاه های بومگردی این شهرستان به بیش از هفت اقامتگاه برسد. 

انتهای پیام۰


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۵۷

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۵۷

بازدید کل

۱۳۴۸۵۸۱

افراد آنلاین

۳