امروز صورت گرفت

ورود تور گردشگران فرانسوی به منطقه سیستان 

EN

امروز صورت گرفت

جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ | 00:08131 بازدید


ورود تور گردشگران فرانسوی به منطقه سیستان 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: تور گردشگران فرانسوی امروز وارد سیستان شد و قرار است به مدت 8 روز از جاذبه ها و مناطق گردشگری استان بازدید کنند. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: این تور علاوه بر جاذبه های منطقه سیستان از موزه زاهدان، کویر لوت، کمربند گردشگری تفتان و جاذبه های مسیر خاش تا چابهار و کنارک بازدید خواهد کرد. 

وی گفت: با توجه به بازاریابی و تبلیغات صورت گرفته و نیز فعالیت های بخش خصوصی و افزایش مشارکت مردم، از نیمه دوم سال 96 تعداد تورهای ورودی به استان افزایش چشمگیری داشته است.

میرحسینی آینده صنعت گردشگری استان را امیدوارکننده و روبه رشد ارزیابی کرد و افزود: در طول سه سال گذشته رشد 159 درصدی در بخش ایجاد تاسیسات گردشگری با کمک بخش خصوصی صورت گرفته اما حجم عقب ماندگی و توسعه نیافتگی استان مانع از دیدن این تعداد از زیرساخت های ایجاد شده در سیستان و بلوچستان شده است. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان محصول گردشگری استان را فرهنگ دانست و افزود: برای استفاده از این ظرفیت و ایجاد چرخه اقتصادی در روستاها مجوز ایجاد واحدهای بوم گردی صادر شده که ضریب اشغال مناسبی نیز به دنبال داشته است.

وی هدف گردشگران خارجی از سفر به استان را غوطه ور شدن در فرهنگ مردمان سیستان و بلوچستان دانست و افزود: باید برای گردشگران شرایط تجربه ای متفاوت و همه جانبه را فراهم کنیم تا پس از سفر بگویند در این استان موضوع و نکته تازه ای را یافته ایم.

معاون گردشگری استان مشارکت و تعهد جامعه محلی برای بقای گردشگری پایدار را ضروری خواند و افزود: عالی‌ترین ظرفیت گردشگری استان مهمان‌نوازی مردمان است و سعی ما بر این بوده در توسعه عناصر فرهنگی گردشگری مقاصد، جوامع محلی را شریک کنیم تا با ایجاد رفتار مسئولانه، محیط زیست را حفظ و جامعه محلی را نیز حمایت نماییم.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۸۳۶

بازدید دیروز

۴۰۳۴

بازدید ماه

۵۸۷۰

بازدید کل

۱۵۷۲۶۶۵

افراد آنلاین

۶