فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تاکید کرد 

آگاهی و مشارکت دادن مردم در حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی در میرجاوه 

EN

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تاکید کرد 

پنج‌شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ | 08:48102 بازدید


آگاهی و مشارکت دادن مردم در حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی در میرجاوه 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، سرهنگ علی اکوان در جلسه ای که به همراه معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با فرماندار میرجاوه داشت، اظهار کرد: جلسات ماهانه انجمن میراث فرهنگی باید بصورت منظم و مستمر در شهرستان میرجاوه برگزار میشود چرا که باید مردم محلی را در حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی این منطقه آگاه و فعال نماییم. 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: اولین ایستگاه راه آهن کشور در میرجاوه است و باید با دقت و نظارت کامل از این اثر مهم مراقبت شود تا از دست اندازی و دخل و تصرف به بهانه واگذاری به بخش خصوصی جلوگیری شود. 

سرحدی فرماندار میرجاوه نیز در این دیدار اظهار کرد: با دقت و حساسیت مسائل مربوط به میراث فرهنگی رصد میشود و لازم است این میراث گرانبها را با شرایط مطلوب به نسل های آینده انتقال دهیم. 

وی در همه حوزه ها با اداره کل با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قول همکاری داد. 

پس از این دیدار از کارگاه های مرمتی فعال و آثار تاریخی تمین و میرجاوه و نیز مسیر سیستم آبرسانی شهر میرجاوه و استخر قدیمی به منظور ثبت در فهرست آثار ملی بازدید به عمل آمد.   

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۳۶۰

بازدید دیروز

۱۴۷۱

بازدید ماه

۸۴۴۱۱

بازدید کل

۱۶۵۱۲۰۶

افراد آنلاین

۱۶