امروز صورت گرفت 

برگزاری جلسه شورای راهبردی گردشگری نیکشهر 

EN

امروز صورت گرفت 

چهار‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | 11:2621 بازدید


برگزاری جلسه شورای راهبردی گردشگری نیکشهر 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، خیرالنسا امیری اظهار کرد: جلسه شورای راهبردی گردشگری شهرستان نیکشهر با ۴ دستور کار مهم به ریاست کدخدا معاون امور عمرانی فرمانداری نیکشهر و با حضور بخشداران، شهرداران و دهیاران مناطق در محل فرمانداری برگزار شد.  

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر افزود: در این نشست ۴ موضوع مطرح شد که از جمله این موضوعات برگزاری دومین جشنواره بافتهای حصیری استان بود که قرار شد ۱۷ بهمن ماه امسال در روستای تنگه سرحه برگزار شود. 

این مسئول ادامه داد: بحث و تبادل نظر پیرامون تنظیم پرونده روستای تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر بر حسب دستور و نظر مساعد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان موضوع دیگر این جلسه بود که قرار شد به طور جدی پیگیری شود.  

وی گفت: مشارکت فعال شهرستان در جشنواره گردشگری ۲۳بهمن ماه در تهران و نیز تشکیل دبیرخانه همایش نکوهداشت و پاسداشت زبان وادبیات بلوچی در نیکشهر نیز در این نشست در دستور کار قرار گرفت. 


در این نشست کدخدا معاون امور عمرانی فرماندار با بیان اهمیت موضوع گردشگری و ظرفیت بالایی شهرستان در هر همه حوزه ها بویژه حوزه صنایع دستی پرداخت و اظهار کرد: واقع شدن شهرستان نیکشهر در محور ترانزیت فرصت بسیار مناسبی در جهت رشد گردشگری است که قطعا برنامه ریزی در این حوزه می تواند گام مهمی در جهت بالا بردن سطح در آمد مردم و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه باشد و لازمه این رشد، مشارکت کلیه ارگانها و نهادها با دستگاه متولی یعنی میراث فرهنگی است.

در این نشست مقرر شد جهت برگزاری هرچه باشکوهتر دومین جشنواره بافتهای حصیری استان در تنگه سرحه در ۱۷بهمن بخشداران، دهیاران و اعضاء مشارکت نمایند.


همچنین مقرر شد جلسات جداگانه و تخصصی جهت تکمیل و تنظیم پرونده  روستای تنگه سرحه جهت معرفی بعنوان روستای   ملی حصیر با حضور فرماندار، مدیرکل و اعضا، برنامه ریزی شود تا ضمن بررسی وضعیت  مذکور در جهت بالا بردن شاخصهای لازم تلاش صورت گیرد.

در پایان اعضای شورای  راهبردی شهرستان بر برگزاری همایش پاسداشت و نکوهداشت زبان و ادبیات بلوچی بعنوان یک هویت ملی و منطقه ای در شهرستان نیکشهر استقبال و تاکید کردند. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۶۴

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۶۴

بازدید کل

۱۳۴۸۵۸۸

افراد آنلاین

۷