مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

معرفی سبک اصیل زندگی سیستان و بلوچستان در جشنواره"سین هشتم" مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران 

EN

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | 10:1026 بازدید


معرفی سبک اصیل زندگی سیستان و بلوچستان در جشنواره"سین هشتم" مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۸، پنجمین جشنواره نوروزی "سین هشتم" با محوریت نوروز و صلح از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می شود و سبک زندگی مردم استان سیستان و بلوچستان نیز در این جشنواره معرفی خواهد شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: این جشنواره با ‌ایده پردازی و اجرای مؤسسه مهرگان فرهنگ و مشارکت مجموعه نیاوران با تدارک برنامه های شاد نوروزی و با هدف معرفی سبک اصیل زندگی سیستان و بلوچستان از ساعت ۱۰ تا ۱۷ میزبان علاقه مندان می شود.

این مسئول ادامه داد: ایستگاه کودک و اجرای قصه های بومی و بازی های محلی بلوچی برای کودکان، بازارچه عیدی، اجرای موسیقی و مراسم آئینی استان سیستان و بلوچستان، نوروزخوانی، نقالی و شاهنامه خوانی در مورد خاستگاه نوروز، دکورهای هفت سین و همچنین حضور شخصیت های فولکلور نوروزی همچون عمو نوروز، خواجه پیروز و ننه سرما با هدف نوروز، صلح و معرفی سبک اصیل زندگی این استان از جمله برنامه های این جشنواره ۳ روزه است.

وی گفت: همچنین "سین هشتم" به برپایی نمایشگاهی از صنایع و هنرهای دستی سیستان و بلوچستان با رویکرد حمایت از تولید ملی و معرفی دست ساخته های هنری این استان، اجرای موسیقی و مراسم آئینی بلوچی و همچنین برپایی کارگاه آشنایی حصیربافی و هنر سوزن دوزی می پردازد.

گفتنی است "سین هشتم" یعنی سبک اصیل زندگی ایرانی اسلامی با هدف صیانت از ارزش ها، آداب و فرهنگ اصیل ایرانی در نوروز و پاسداشت ارزش های فرهنگی هنری سرزمینمان در پنجمین سال فعالیت خود، با شعار معرفی سبک اصیل زندگی سیستان و بلوچستان و رساندن پیام صلح و دوستی ایرانیان به جهان به مدت ۳ روز در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می شود.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۱۷

بازدید دیروز

۹۷۸

بازدید ماه

۵۱۷

بازدید کل

۱۳۹۳۳۱۷

افراد آنلاین

۵