مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

کمبود زیرساختهای اقامتی در زهک مانع از جذب گردشگران خارجی میشود

EN

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

یک‌شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | 08:3315 بازدید


کمبود زیرساختهای اقامتی در زهک مانع از جذب گردشگران خارجی میشود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در جلسه شورای اداری شهرستان زهک به ریاست استاندار برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری در استان سیستان و بلوچستان بویژه زهک دارای ویژگی های منحصر بفردی است و این شهرستان بعد از شهرستان چابهار یکی از پایلوت های گردشگری استان است و ظرفیت های بزرگی دارد که تمام تلاش مان را بر این گذاشتیم که بتوانیم این ظرفیت ها را زنده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان افزود: طی جلسات مختلف با فرمانداری زهک اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

این مسئول ادامه داد: تاکنون گردشگران خارجی زیادی به شهرستان زهک آمدند اما با کمبود تخت های مربوط به اقامت مواجه هستیم که این امر موجب میشود که نتوانیم گردشگران خارجی بیشتری را اسکان دهیم. 

وی گفت: تاکنون در بومگردی های موجود در شهرستان زهک، گردشگران زیادی اقامت داشتند که گاها تعداد آنها به ۶۵۰ نفر هم رسیده است. 

جلالزایی بیان کرد: در ایام نوروز در استان سیستان و بلوچستان به لحاظ داعیه داری در برپایی نوروزگاه ها، بیش از ۱۷۰ نوروزگاه برگزار شده است که ۳۰ نوروزگاه در شهرستان زهک اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: از ۹ میلیون بازدیدی که آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری سطح استان صورت گرفته است یک میلیون و ۳۳۶ هزار بازدید مربوط به شهرستان زهک است بطوری که در یک روز بالغ بر دویست هزار نفر بازدید کننده از مجتمع گردشگری بقیه الله الاعظم زهک داشتیم که در نوع خودش یک رکورد است.

این مسئول با بیان اینکه زهک دومین شهر گردشگری استان است از بنیاد مستضعفان خواست تا در حوزه تسهیلات به اقامتگاه های بومگردی کمک کنند. 

وی گفت: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حوزه صنایع دستی آموزش های لازم و وام های خوداشتغالی نیز ارائه میکند اما از بنیاد مستضعفان میتواند یاری کند تا کارگاه های صنایع دستی فعال شوند. 

جلالزایی خاطرنشان کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان میتواند با حمایت بنیاد مستضعفان دو طرح با عنوان بزرگ ترین بازارچه صنایع دستی در حوزه سیستان و اکوکمپ طبیعی گردشگری در زهک را اجرا نماید. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۳۵۰۵

بازدید دیروز

۴۰۶۳

بازدید ماه

۱۵۲۴۵

بازدید کل

۱۴۵۳۰۳۰

افراد آنلاین

۴