معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

گردشگری در سال رونق تولید باعث بی اثرشدن تحریم ها میشود

EN

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 12:5717 بازدید


گردشگری در سال رونق تولید باعث بی اثرشدن تحریم ها میشود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: در کشور ایران به ویژه استان سیستان و بلوچستان، هر روستا با ارائه آموزش‌های لازم می تواند ایفاگر نقش خانه فرهنگ ایران شده و هر خانه روستایی تبدیل به کارگاه تولیدی  گردد. 

وی گفت: دور زدن تحریم ها با توسعه گردشگری امکان پذیر است و در دو بخش دیپلماسی عمومی و بهبود شاخص های اقتصادی می توانیم از ظرفیت عظیم گردشگری استفاده ببریم. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه وجود اقامتگاه های بوم گردی، نشان دهنده استقبال مردم از گردشگران خارجی است، افزود: گردشگران خارجی می‌توانند سفیران مردم برای رساندن صدای آنان و اعلام انزجارشان از اقدامات آمریکا نسبت به ایران دردنیا باشند و مستقیم ارز را وارد زندگی مردمان نمایند. 

وی با اشاره به اینکه گردشگری ابزاری برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: پیشرفت در مردمی کردن گردشگری در کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان قابل رویت است و این امر از دلایل مهم پایداری این صنعت شده است. 

میرحسینی با توجه به تحریم نفت گردشگری را فرصت مناسبی برای خروج از اقتصاد تک محصولی و رفع موانع ورود ارز دانست و افزود: باید عقب ماندگی های قبل از انقلاب در سیستان و بلوچستان را با انجام اقدامات هدفمند در گردشگری بویژه گردشگری نسل سوم(خلاق) با توجه به اصالت فرهنگی مردم مورد توجه قرار دهیم. 

معاون گردشگری، انقلاب اسلامی را به تنهایی یک ظرفیت گردشگری بزرگ دانست و گفت: دستاوردهای انقلاب ایران در چهل سال گذشته و موقعیت ممتاز آن در عصر حاضر و پیشرفت هایی که در حوزه های مختلف از جمله گردشگری سلامت، علمی و سایر تکنولوژی هایب که در میان ناباوری همگان با اتکا به توان اندیشمندان ایرانی به آن دست یافته ایم  می تواند عامل جذب گردشگران برای آشنایی با بزرگترین پدیده قرن بیستم باشد. 

وی بیان کرد: حذف روادید یکجانبه با کشورهای پیشرفته و متمول علاوه بر این که باعث معرفی ظرفیت‌های کشور می شود نقش موثری در مدیریت افکار عمومی جهانی برای تحقق گام دوم انقلاب  یعنی احیاء تمدن نوین اسلامی خواهد داشت. 

میرحسینی در پایان اعلام کرد:با توجه به اینکه نگاه به شرق موقعیت ممتازی را در اختیار ایران برای توسعه گردشگری دریایی از طریق ایجاد گذرگاه جریان گردشگری بین کشورهای حاشیه اقیانوس هند و استفاده از موقعیت ژئو اکونومی و ژئو استراتژیک سواحل مکران گذاشته است باید هرچه سریعتر با ایجاد مدیریت واحد در بستر آب های آزاد راه را برای ورود سرمایه گذاران این عرصه با ارائه بسته های حمایتی و تشویقی لازم برای جذب بیست میلیون گردشگر خارجی هموار نماییم. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۸۳۴

بازدید دیروز

۴۰۳۴

بازدید ماه

۵۸۶۸

بازدید کل

۱۵۷۲۶۶۳

افراد آنلاین

۳