مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

برگزاری ۵۰ دوره آموزشی با ۲۰۰۰ ساعت آموزش به فعالین گردشگری

EN

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 11:1017 بازدید


برگزاری ۵۰ دوره آموزشی با ۲۰۰۰ ساعت آموزش به فعالین گردشگری

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در جلسه مدیران و فعالین گردشگری استان با معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: در سفری که با استاندار به تهران داشتیم در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور پیشنهاد شد که با دستور به فرمانداران و دهیاران در هر روستا یک اقامتکاه بومگردی ایجاد شود. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: اتفاقات بسیار خوبی صورت گرفته، بومگردی های زیادی ایجاد شد و معاونت گردشگری اقداماتی انجام داد که به توسعه گردشگری کمک زیادی کرده است.

این مسئول ادامه داد: امسال ۱۹ اقامتگاه بومگردی مجوز دریافت کرده اند که ۱۰۰ متقاضی دیگر در نوبت انجام مراحل صدور مجوز است.

وی گفت: باید با وحدت رویه و اتحاد و همدلی به سمت و سویی برویم که شاهد توسعه صنعت گردشگری و در نتیجه توسعه پایدار باشیم. 

جلالزایی بیان کرد: امسال برای اولین بار ظرفیت های گردشگری استان با ۶۰ نفر گردشگر خارجی در تورین ایتالیا معرفی شد.

وی یادآور شد: در سال گذشته ۳۰ رویداد گردشگری تک مکانی و تک زمانی در سال گذشته در سطح استان و نیز نمایشگاه صنایع دستی ملی در استان برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در بحث آموزش در حوزه‌های گردشگری ۵۰ دوره با ۲ هزار ساعت برگزار شد.

استاندارد سازی تاسیسات گردشگری در سال ۹۷، تعریف ۶ مسیر گردشگری جدید در استان و افزایش ضریب اشغال هتل ها در زاهدان از دستاوردهای حوزه گردشگری در سال ۹۷ است.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۲۰۰۱

بازدید دیروز

۴۰۳۴

بازدید ماه

۶۰۳۵

بازدید کل

۱۵۷۲۸۳۰

افراد آنلاین

۴