مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان

برپایی نمایشگاه مجسمه زن شهر سوخته در موزه منطقه ای جنوب شرق

EN

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 12:0630 بازدید


برپایی نمایشگاه مجسمه زن شهر سوخته در موزه منطقه ای جنوب شرق

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه ها و آغاز هفته میراث فرهنگی نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه های مختلفی در دستور کار قرار گرفته است. 

مدیرکل میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: فراخوان ارسال عکسهای قدیمی سیستان و بلوچستان با موضوعات آثار تاریخی و باستانی، چشم اندازها طبیعی، آداب، رسوم و سنن از برنامه های هفته میراث فرهنگی برگزار شده که مهلت ارسال آثار تا ۲۸ اردیبهشت ماه و مصادف با روز میراث فرهنگی است. 

وی ادامه داد: برگزاری دوره آموزشی تعیین حریم بنا ها با حضور صاحب نظران در حوزه تعیین حریم بناها از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در هفته میراث فرهنگی است. 

جلالزایی بیان کرد: به مناسبت هفته میراث فرهنگی سمینار آشنایی با قوانین میراث فرهنگی نیز با حضور مدیرکل امور حقوقی سازمان برگزار میشود. 

وی گفت: نمایش مجسمه زن صاحب چشم مصنوعی و اسکلت میمون کشف شده از شهر سوخته در موزه منطقه جنوب شرق و نیز اجرای موسیقی سنتی و رقص محلی در محوطه موزه منطقه جنوب شرق از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی است که در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: کارگاه کاردستی و آشنایی با سرزمین ایران به همراه نقاشی برای کودکان و نوجوانان نیز در هفته میراث فرهنگی برگزار میشود. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۲۰۴۰

بازدید دیروز

۴۰۳۴

بازدید ماه

۶۰۷۴

بازدید کل

۱۵۷۲۸۶۹

افراد آنلاین

۳