به مناسبت هفته میراث فرهنگی برگزار شد

مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی در شهرستان زابل

EN

به مناسبت هفته میراث فرهنگی برگزار شد

پنج‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ | 16:3351 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی با همکاری ادارات میراث فرهنگی حوزه سیستان و دانشگاه زابل در سالن همایش های دانشگاه زابل برگزار ‌شد. 

در این مراسم از استادکاران و معماری معماران سنتی اهداکنندگان عصرهای تاریخی به موزه مردم شناسی سیستان و اساتید برجسته دانشگاه زابل تجلیل به عمل آمد. 

علیرضا جلالزایی نیز در این مراسم اظهار کرد: در منطقه سیستان به ویژه شهرستان زابل اقدامات مهمی در دستور کار قرار دارد که به زودی اجرایی خواهد شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته، مرکز تولید و بازارچه فروش محصولات صنایع دستی سیستان در ساختمان بانک ایران و انگلیس شهر زابل پس از پایان عملیات اجرایی مرمت راه اندازی خواهد شد. 

این مسئول ادامه داد: طرح اولیه موزه باستان شناسی سیستان در شهرستان زابل مورد تایید امور موزه های کشور قرار گرفته و پیگیری های لازم برای اجرایی شدن عملیات طراحی و ساخت این موزه در حال انجام است.

وی گفت: موزه باستان شناسی بلوچستان در چابهار از اقدام مهم دیگری است که مورد تائید اداره کل امور موزه های کشور قرار گرفته و پیگیری برای طراحی و ساخت آن در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفته است.

جلالزایی خاطرنشان کرد: به زودی با حضور استاندار عملیات اجرایی سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی پژوهشی شهر سوخته با اعتبار بیست و پنج میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۳۳

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۳۸

بازدید کل

۱۷۰۵۳۳۱

افراد آنلاین

۲۳