به مناسبت روز جهانی صنایع دستی صورت می گیرد

برگزاری نمایشگاه تخصصی حصیربافی در موزه منطقه جنوب شرق

EN

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی صورت می گیرد

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ | 11:1734 بازدید


برگزاری نمایشگاه تخصصی حصیربافی در موزه منطقه جنوب شرق

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، بهروز عیسی زهی اظهار کرد: بیستم خرداد روز جهانی صنایع دستی است و به همین مناسبت برنامه‌های مختلفی در دستور کار حوزه صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفته است. 

وی افزود: از جمله این برنامه‌ها برگزاری نمایشگاه تخصصی حصیربافی در موزه منطقه جنوب شرق است که با توجه به تکمیل پرونده ثبت ملی روستای تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر بافی، این نمایشگاه به عنوان مقدمه و برای معرفی برگزار میشود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: افتتاح اولین هنرستان رودوزی های سنتی در زاهدان، احداث ۱۰ غرفه فروش سفال در روستای جهانی کلپورگان و نیز افتتاح غرفه دائمی فروش صنایع دستی در هتل جهانگردی زاهدان از دیگر برنامه‌های روز جهانی صنایع دستی در استان سیستان و بلوچستان است. 

وی گفت: تجلیل از هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی و دیدار و عیادت از بازنشستگان صنایع دستی استان برنامه های دیگری است که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برگزار خواهد شد.

عیسی زهی خاطرنشان کرد: اقدامات دیگری در دستور کار حوزه صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان قرار دارد که تا تیرماه امسال برگزار خواهد شد و از جمله این اقدامات می‌توان به محوطه سازی کارگاه سفال روستای کلپورگان، راه اندازی کوره دوم سفال این روستا، برگزاری برنامه نشان ملی مرغوبیت، افتتاح بازارچه صنایع دستی زابل و تجهیز کارگاه های صنایع دستی استان اشاره کرد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۲۱

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۲۶

بازدید کل

۱۷۰۵۳۱۹

افراد آنلاین

۲۱