نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی:

زیرساخت‌های لازم برای ثبت جهانی آسبادهای سیستان فراهم شود

EN

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی:

یک‌شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | 10:2736 بازدید


زیرساخت‌های لازم برای ثبت جهانی آسبادهای سیستان فراهم شود

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آسبادهای سیستان یک ظرفیت بزرگ است که برای ثبت جهانی این اثر باید زیرساخت‌های آن از جمله راه دسترسی، آب شرب، امکانات رفاهی و غیره فراهم شود.


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، حبیب الله دهمرده پیش از ظهر امروز در نشست با مدیر کل، رؤسای ادارات میراث فرهنگی حوزه سیستان و مدیر پایگاه شهرسوخته در شهرستان هامون اظهار کرد: باید ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها شناخته شود و بر اساس آنها برنامه ریزی شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: اولین حرکت در زمینه توسعه گردشگری در این منطقه، پیگیری برای شکل گیری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود که در ابعاد مختلف می تواند تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت‌های گردشگری فراهم شود و از ظرفیتهای آثار تاریخی بزرگ این منطقه استفاده شود، ادامه داد: خط راه آهن زاهدان از مسیر سیستان می گذرد و همچنین آب های ژرف و گازرسانی به سیستان نیز یک اقدام بزرگ برای این منطقه است.

وی گفت: آسبادهای سیستان یک ظرفیت بزرگ است که برای ثبت جهانی این اثر باید زیرساخت‌های آن از جمله راه دسترسی، آب شرب، امکانات رفاهی و غیره فراهم شود.

دهمرده با بیان اینکه سیستان یک ظرفیت بزرگ در زمینه گردشگری دارد و نباید بگذاریم این فرصت‌ها تبدیل به تهدید شوند، ادامه داد: فرصت ها نباید از دست بروند بلکه باید دست به دست هم داده و همچون شهر سوخته آثار بزرگ دیگر سیستان از جمله آسبادها، کوه خواجه و دهانه غلامان نیز در فهرست آثار جهانی ثبت شوند.

وی خاطرنشان کرد: حتماً همکاری های لازم صورت خواهد گرفت و برای وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۸۵

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۹۰

بازدید کل

۱۷۰۵۳۸۳

افراد آنلاین

۱۱