مردادماه امسال برگزار میشود

جشنواره گردشگری حنا در شهرستان دلگان

EN

مردادماه امسال برگزار میشود

چهار‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ | 07:5233 بازدید


جشنواره گردشگری حنا در شهرستان دلگان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جلسه هم اندیشی به منظور برگزاری جشنواره گردشگری حنا در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق در زاهدان برگزار شد.

در این نشست علیرضا جلالزایی اظهار کرد: قرار است به منظور معرفی و توسعه گردشگری از ظرفیت جشنواره های مختلف دلگان در برگزاری جشنواره ها استفاده شود که که یکی از این ظرفیت ها کشت حنا در این منطقه و برگزاری جشنواره حنا است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: یکی از مواردی که در توسعه گردشگری منطقه نقش موثری دارد برگزاری جشنواره هاست که جشنواره حنا در تقویم رویدادهای گردشگری استان ثبت شده و نیاز است تا همه ادارات در شهرستان دلگان در برگزاری باشکوه این جشنواره همکاری کنند. 

این مسئول ادامه داد: جشنواره گردشگری حنا مرداد ماه امسال در شهرستان دلگان با اجرای برنامه های متنوع از قبیل نقش انداختن با حنا، موسیقی سنتی، بازی های بومی و محلی و غیره برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان دلگان ظرفیت های تاریخی و گردشگری بالایی دارد به طوری که امسال بیشترین اثر ثبت شده در فهرست آثار تاریخی کشور با ۲۳ اثر متعلق به شهرستان دلگان است که این امر در کشور برای یک شهرستان، بی سابقه است. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز در این نشست اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به غنای پوشش گیاهی و طبیعی  ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری دارد و امروز گردشگری به کمک محیط زیست آمده و پتانسیل بالایی برای حفظ محیط زیست دارد. 

وحید پورمردان افزود: وجود تمساح پوزه کوتاه و گاندو در جنوب استان و منطقه باهوکلات یک ظرفیت بالاست و سالانه گردشگران زیادی را برای بازدید به این استان می کشاند. 

این مسئول ادامه داد: حیات وحش قوی ای در منطقه دلگان وجود دارد و گونه در حال انقراض هوبره در این منطقه وجود دارد که می‌تواند در زمینه گردشگری، گردشگران زیادی را جذب کند. 

وی پیشنهاد داد: با توجه به اینکه بسیاری از فعالیتهای بزرگ دارای لوگوهای خاص هستند بهتر است در جشنواره حنا از لوگوی هوبره برای معرفی این گونه مهم و در حال انقراض این منطقه استفاده شود و اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیست  آمادگی هرگونه همکاری برای معرفی این گونه و برگزاری بهتر این جشنواره را دارد. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۴۱

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۴۶

بازدید کل

۱۷۰۵۳۳۹

افراد آنلاین

۱۷