رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در قلعه ناصری ایرانشهر

EN

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد

یک‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ | 11:0029 بازدید


برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در قلعه ناصری ایرانشهر

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برنامه های متنوع در شهرستان ایرانشهر برگزار می شود که از جمله آنها برگزاری دوره آموزشی و ساماندهی مشاغل خانگی برای صنعتگران است. 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر افزود: کارگاه گردی برای گردشگران و عموم مردم به منظور آشنایی با کارگاههای صنایع دستی، نصب پلاک ماندگار بر سر درب منزل مهتاب نوروزی و زینب نوروزی از سوزن دوزان پیشکسوت و باسابقه این شهرستان و تجلیل از صنعتگران فعال و پیشکسوت ایرانشهر از برنامه‌های دیگر روز جهانی صنایع دستی در ایرانشهر است. 

این مسئول ادامه داد: در روز جهانی صنایع دستی نیز نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی با همکاری بخش خصوصی در قلعه ناصری ایرانشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷، سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار برای زیرساخت های گردشگری پارک استقبال شهرستان ایرانشهر اختصاص داده شده است، گفت: به منظور پیشبرد اهداف و حرکت به سمت جهانی شدن شهر ملی سوزن دوزی جلسه ای با شورای شهر ایرانشهر در خصوص مبحث مبلمان شهری از بلوار ورودی شهر و تغییر المان ها نیز برگزار شد. 

خدایاری خاطرنشان کرد: از نوروز ۹۷ تا نوروز ۹۸ به نسبت مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد ۱۸ درصدی گردشگران در شهر ملی سوزن دوزی بودیم که از دلایل این افزایش با توجه به ملی شدن این شهر میتوان به معرفی هنر سوزن دوزی به مردم و افزایش زیرساختهای
گردشگری در ایرانشهر اشاره کرد. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۴۱۵

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۹۲۰

بازدید کل

۱۷۰۵۴۱۳

افراد آنلاین

۴