دکتر مونسان:

فصل جدیدی از گردشگری در سیستان و بلوچستان رقم خواهد خورد/ دو محور گردشگری جدید در چابهار تعریف می‌شود

EN

دکتر مونسان:

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | 08:1932 بازدید


فصل جدیدی از گردشگری در سیستان و بلوچستان رقم خواهد خورد/ دو محور گردشگری جدید در چابهار تعریف می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به استان سیستان وبلوچستان سفر کرده است، امروز از مجتمع گردشگری در حال ساخت مینیاتور، نوار ساحلی، کوه‌های مینیاتوری (مریخی)، هتل لاله چابهار و نمایشگاه صنایع دستی منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

در این بازدیدها که استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل میراث فرهنگی استان و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز حضور داشتند، معاون رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های موجود گردشگری در استان سیستان و بلوچستان بر توسعه زیرساخت های گردشگری در منطقه چابهار تأکید کرد.

مونسان در حاشیه این بازدیدها در گفت و گو با خبرنگاران سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و نیز با توجه به ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی که در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان و خصوصا چابهار وجود دارد، به نظر می‌رسد فصل جدیدی از گردشگری در این استان رقم خواهد خورد.

وی افزود: در بازدیدهایی که امروز انجام شد، دو محور گردشگری را به صورت پایلوت تعریف خواهیم کرد، محور درک به چابهار و محور چابهار به کوه‌های مریخی که دو مسیر گردشگری بسیار زیبا خواهند بود و به‌طور حتم به توسعه گردشگری این منطقه کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: در این دو مسیر پروژه های جاذب گردشگری طراحی و اجرا خواهد شد و آن‌طور که مدیرعامل منطقه آزاد چابهار قول داده است، بخشی از این پروژه‌ها تا نیمه دوم سال و بخشی دیگر تا نوروز 98 اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز تمام توان خود را برای تحول در حوزه گردشگری چابهار به کار خواهد بست تا این این منطقه به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

معاون رئیس جمهوری افزود: طبیعت زیبای سیستان و بلوچستان و خصوصا منطقه چابهار از جمله سواحل بسیار زیبا، کوه های مریخی، در کنار آداب و سنت‌های دوست‌داشتنی مردم و نیز مهمان‌نوازی مردم خوب بلوچ ظرفیت‌هایی است که می تواند به توسعه و رونق هرچه بیشتر گردشگری در این منطقه کمک کند.

دکتر مونسان در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: رونق گردشگری می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و نیز افزایش درآمد برای جوامع محلی شود از این با تمام توان از توسعه گردشگری در این منطقه حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۵۳۶۶

بازدید دیروز

۱۴۷۱

بازدید ماه

۸۴۴۱۷

بازدید کل

۱۶۵۱۲۱۲

افراد آنلاین

۳