رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر خبر داد

وجود ۸. هزار صنعتگر شناسایی شده در شهرستان نیکشهر

EN

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر خبر داد

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | 06:2637 بازدید


وجود ۸. هزار صنعتگر شناسایی شده در شهرستان نیکشهر

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، همزمان با سومین روز از هفته صنایع دستی نشست هم اندیشی فرماندار با دهیاران، اعضای شورای راهبردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صنعتگران با رویکرد نقش صنایع دستی در تحقق شعار رونق تولید در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

خیر النساء امیری در این نشست به بررسی نقش و جایگاه صنایع دستی در اقتصاد خانوارهای روستایی و عشایری پرداخت و اظهار کرد: شهرستان نیکشهر دارای ظرفیت های بالایی در حوزه صنایع دستی است که حاصل ذوق سلیقه و توانایی هنرمندانی است که با سرپنجه های احساس بر کالبد اشیا روح تازه ای میدمند و آن را زینت بخش هر بزم و محفلی میکنند. 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر افزود: شهرستان نیکشهر با ۸ هزار صنعتگر شناسایی شده و وجود ۲۰ هزار صنعتگر فعال یکی از کانون های صنایع دستی در سطح استان است که با راه اندازی و افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی در روستای تنگه سرحه می توان با افزایش سطح تولید، بازاریابی در ایجاد اشتغال و صادرات محصولات و تحقق شعار رونق تولید مقام معظم رهبری و در نهایت توسعه پایدار جوامع محلی گام مثبتی برداشت.

صالحی فرماندار نیکشهر نیز در این نشست با برشمردن نقش بی‌بدیل صنایع دستی در شکوفایی اقتصاد روستاها و مناطق عشایری بر لزوم توجه و سرمایه گذاری در این صنعت پردرآمد تاکید کرد و افزود: صنایع دستی به دلیل فراوانی مواد اولیه از راه دسترسی آسان به مواد اولیه و عدم نیاز به سرمایه گذاری بالا و به دلیل ارزش افزوده بالا می تواند بهترین گزینه در راستای رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال باشد.

وی صنایع دستی را به دلیل بار فرهنگی قوی سفیر فرهنگی کشور دانست و افزود: صنایع دستی می تواند به عنوان سفیر فرهنگی کشور عمل کند و ابزاری برای گفتگوی تمدن ها باشد.

فرماندار نیکشهر بر لزوم توجه دهیاران و شهرداران به عنوان بازوان فعال روستایی بر مشاغل خانگی و در رأس آن صنایع دستی تأکید کرد. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۵۱۰

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۵۰۰۱۵

بازدید کل

۱۷۰۵۵۰۸

افراد آنلاین

۱۰