مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

توسعه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان

EN

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

یک‌شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ | 12:3942 بازدید


توسعه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: درک از جمله مکان هایی است که به عنوان نقطه مهم هدف گردشگری ظرفیت های فراوانی دارد و به عنوان پایلوت می‌تواند در توسعه پایدار منطقه تلقی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: قرار است زیرساختهایی توسط بخش خصوصی ایجاد می‌شود که که در سفر اخیر معاون رئیس جمهور کلنگ یکی از این پروژه ها بر زمین خورد و این اقدام مقدمه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌هایی در آینده میشود تا سرمایه گذاران جذب و با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و فراهم کردن امکانات اولیه برای گردشگران حضور آنها را بیشتر کنند.

این مسئول ادامه داد: در سفر اخیر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به چابهار بازدیدها و نشست های مختلفی صورت گرفت که رضایت فعالین گردشگری و سرمایه گذاران بخش خصوصی را به همراه داشت و دستاوردهای خوبی از جمله توسعه صنعت گردشگری به لحاظ سرمایه گذاری در چابهار کنارک و درک را به همراه داشت.

وی گفت: توسعه سواحل مکران از مباحث جدی است که هم مقام معظم رهبری و هم مسئولان و دولتمردان به آن اهتمام می ورزند و سواحل مکران از جمله پروژه هایی است که توجه و نگاه بسیار مثبتی به آن معطوف شده و می‌تواند اقدامات خوبی را توسط دولت و بخش خصوصی به همراه داشته باشد.

جلالزایی بیان کرد: باید با حضور مشاوران و افراد صاحب نظر در عرصه گردشگری و تولیدات آن از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و غیره اتفاقات مناسبی صورت گیرد و آنها را به صورت تحقیقی، یقینی و علمی پیش ببریم که باعث توسعه پایدار در منطقه شود. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: قطعاً سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از محورهای اصلی در بحث گردشگری تلقی شده که به عنوان محور پایلوت قرار گرفته است بنابراین باید ظرفیت‌های موجود را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم.

این مسئول در ادامه بیان کرد: از مهمترین برنامه هایی که در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است پیگیری برای برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند است تا بتوانیم آن را با یک هدف کاملا مشخص در جهت توسعه باعث گردشگری و شاخص ها و زیرساخت‌های آن برگزار کنیم

وی گفت: از برنامه‌های مهم دیگر در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان نیز برگزاری اولین جشنواره فرهنگی، هنری و گردشگری ساحل نشینان کشور در چابهار با محوریت ۷ استان ساحلی کشور از جمله بوشهر، هرمزگان، گلستان، گیلان، مازندران و خوزستان است که قرار است در این جشنواره هر شب یکی از این استان ها ظرفیت های خود را به نمایش بگذارند.

جلالزایی خاطرنشان کرد: قطعاً این دو برنامه تاثیرات زیادی در توسعه گردشگری استان و کشور خواهد داشت. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۲۴

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۲۹

بازدید کل

۱۷۰۵۳۲۲

افراد آنلاین

۲۴