در سه ماهه نخست سال صورت گرفت

ورود ۳۰ هزار گردشگر به شهرستان میرجاوه

EN

در سه ماهه نخست سال صورت گرفت

چهار‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | 09:5340 بازدید


ورود ۳۰ هزار گردشگر به شهرستان میرجاوه

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالله کُرد اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال در حوزه صنایع دستی، کلاسهای آموزش صنایع دستی با تعداد ۵۰ هنرآموز در رشته‌های سوزن دوزی و سکه دوزی در شهرستان میرجاوه برگزار شد. 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه افزود: برپایی نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، بیمه کردن یک نفر از صنعتگران، صدور ۴ فقره کارت شناسایی صنعتگری و بازدید از کارگاه های صنایع دستی نیز از اقداماتی است که در سه ماهه نخست سال در حوزه صنایع دستی صورت گرفته است. 

این مسئول ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی نیز مرمت ساختمان تاریخی شهربانی سابق میرجاوه با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در حال انجام است. 

وی گفت: بازدید مستمر از آثار تاریخی به منظور جلوگیری از دخل و تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز و نیز پیگیری برای تعیین حریم آثار تاریخی در معرض خطر نیز در حوزه میراث فرهنگی در شهرستان میرجاوه صورت گرفته است.

عبدالله کرد بیان کرد: در حوزه گردشگری نیز ۳۰ هزار گردشگر داخلی به شهرستان میرجاوه سفر کردند. 

این مسئول یادآور شد: راهنمایی گردشگران خارجی از محل دفتر اطلاع رسانی گردشگری در پایانه مرزی میرجاوه، توزیع اقلام فرهنگی شامل نقشه بروشور کتابچه راهنمای گردشگری استان برای معرفی جاذبه های گردشگری به همکاری با رسانه ها و صدا و سیمای مرکز استان به منظور معرفی ظرفیت های شهرستان میرجاوه صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره گردشگری لیکو روستای تمین نیز با اجرای برنامه های متنوع نیز از سایر برنامه هایی است کهدر این شهرستان در زمینه گردشگری انجام شده است. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۳۲

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۳۷

بازدید کل

۱۷۰۵۳۳۰

افراد آنلاین

۲۲