معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی. سیستان و بلوچستان:

بازگشت به عظمت تاریخی ایران از طریق توسعه دریا محور امکان پذیر است

EN

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی. سیستان و بلوچستان:

یک‌شنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ | 06:4928 بازدید


بازگشت به عظمت تاریخی ایران از طریق توسعه دریا محور امکان پذیر است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جشنواره موجسواری با اجرای برنامه‌های متنوع در چابهار آغاز شد. 

مراسم افتتاحیه این جشنواره با اجرای برنامه‌هایی از جمله موسیقی محلی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، سیاه چادر عشایری و غذاهای سنتی همراه بود. 

مجتبی میرحسینی در این مراسم اظهار کرد: با توجه به تنوع فرهنگی قومی و مذهبی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد اما پیام مردم این استان به همه مردم کشور و حتی دنیا یکی است و آن پیام صلح، ایمان و دوستی است. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: مردم این سرزمین با آغوش باز میزبان گردشگران هستند و شاید مهمان‌نوازی بزرگترین سرمایه مردمان این سرزمین باشد چراکه درب خانه‌هایشان بر روی همه گردشگران باز است و در حال حاضر به صورت اقامتگاه های بوم گردی و به شکل هدفمند و تخصصی نیز پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند. 

نایب رئیس انجمن موج سواری کشور بیان کرد: گردشگری ورزشی موضوعی تلفیق شده از دو صنعت جذاب ورزش و گردشگری است، صنعتی كه بسیاری از كشورهای دنیا سرمایه گذاری های كلان را برای توسعه آن انجام می دهند چرا كه اثرات ورزش و جهانگردی بر اقتصاد كشورها بسیار زیاد است زیرا ۳ عنصر مهم توریسم یعنی جاذبه های فرهنگی، طبیعی و ورزشی سه موتور توسعه پایدار در صنعت گردشگری محسوب می شوند. 

وی با اشاره به این جمله که برخی می‌گویند سیستان و بلوچستان آخر دنیاست گفت:  احیاء تمدن نوین اسلامی و بازگشت به عظمت تاریخی ایران از طریق توسعه دریا محور با تاکید بر سواحل اقیانوسی مکران و نقش آفرینی این استان در مقیاس ملی و بین المللی اتفاق خواهد افتاد، به نوعی که ایران جدید را باید از دریا ساخت لذا با این نگاه، سیستان و بلوچستای ابتدای شکل گیری دنیای جدید قرار گرفته است. 

میرحسینی خاطرنشان کرد: ظرفیت های کشف نشده ای در سیستان و بلوچستان وجود دارد به نوعی که گردشگری استان معدن استخراج نشده ای است و ماهیت فرابخشی صنعت گردشگری نیازمند همکاری و تعامل بیشتر دستگاهها و سازمانها جهت ایجاد زیرساخت های لازم از جمله فراهم نمودن دسترسی سریع، ارزان و امن به استان برای افزایش حضور گردشگران.،مشارکت فعال مردم برای معرفی همه جانبه و فراهم نمودن خدمات و تسهیلات متناسب با زیست بوم منطقه جهت بهره مندی حداکثری و رسیدن به توسعه پایدار هستیم.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۴۳

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۴۸

بازدید کل

۱۷۰۵۳۴۱

افراد آنلاین

۱۹