رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری زهک:

مرمت موزه شهدا و منزل شهید میرحسینی در حال انجام است

EN

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری زهک:

دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ | 09:0817 بازدید


مرمت موزه شهدا و منزل شهید میرحسینی در حال انجام است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالکاظم میرشهرکی اظهار کرد: از ابتدای امسال در حوزه میراث فرهنگی در شهرستان زهک آثار تاریخی این شهرستان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته که از جمله این آثار می‌توان به منزل میرخالصی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال اشاره کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک گفت: مرمت موزه شهدا و منزل شهید میرحسینی نیز با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال و منزل شهریار خمکی در روستای خمک نیز با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به مرمت دهانه غلامان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزود: محوطه سازی علی محمد حسین خان نارویی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال در حال انجام است وی تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

وی افزود: در حوزه گردشگری احداث کمپینگ گردشگری قلعه نو از یک ماه گذشته آغاز شده و تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مسؤول بیان کرد: در حوزه صنایع دستی قرار است با همکاری بخشداری ها و دهیاری های سطح شهرستان زهک که در هر روستا یک کارگاه صنایع دستی ایجاد شود این اقدام می‌تواند در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه تاثیر بسیار خوبی بگذرد لازم است در ابتدا خلاصه صنعتگران هر روستا صورت گیرد.

وی گفت: در این حوزه کلاس های صنایع دستی از پانزدهم فروردین ماه امسال به مدت سه ماه در سطح شهرستان زهک برگزار شد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۳۱۹

بازدید دیروز

۱۷۴۷

بازدید ماه

۴۹۸۲۴

بازدید کل

۱۷۰۵۳۱۷

افراد آنلاین

۱۹