معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته است

EN

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

چهار‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | 12:1220 بازدید


خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نخستین شب از برنامه شبهای فرهنگی سیستان و بلوچستان در یزد اظهار کرد: خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته و قابل تحسین است. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: یزد را بناهای تاریخی و بافت تاریخی جهانی نکرد بلکه شهر یزد را مردمان هنرمند و دارای اندیشه های بزرگ، جهانی کردند و وقتی صحبت از هنر و معماری می شود نام معماران یزد میدرخشد. 

وی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایرانی نیازمند هستیم و می توان با شناخت ریشه‌های مشترک فرهنگی، پیوندی عمیق بین اقوام ایجاد کرد و به این وسیله کمک کنیم تا ظرفیت های ناشناخته ایران به همگان معرفی شود تا شاهد توسعه متوازن ایران باشیم. 

میرحسینی ادامه داد: اینکه ایران برای این استان پهناور با موقعیت ممتاز و استراتژیک و دارای ظرفیت های متعدد گام برمیدارد، برای نقش آفرینی در مقیاس ملی است، بنابراین هرچقدر این استان را معرفی کنیم و برای توسعه آن فرصت ایجاد کنیم، به همین تناسب زیرساخت‌های لازم را برای حضور گردشگران در این استان فراهم آوریم که مهمترین آن حمل و نقل سریع، آسان و ارزان هست. 

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان می تواند به عنوان دروازه توسعه ایران نقش‌آفرینی نماید. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۳۷۴

بازدید دیروز

۱۵۸۳

بازدید ماه

۵۲۰۰۴

بازدید کل

۱۷۶۵۲۰۷

افراد آنلاین

۶