در برنامه شبهای فرهنگی سیستان و بلوچستان در یزد صورت گرفت

ایجاد دفتر اطلاع رسانی گردشگری سیستان و بلوچستان در یزد

EN

در برنامه شبهای فرهنگی سیستان و بلوچستان در یزد صورت گرفت

پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ | 11:0719 بازدید


ایجاد دفتر اطلاع رسانی گردشگری سیستان و بلوچستان در یزد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: در دومین روز از اجرای برنامه های فرهنگی سیستان و بلوچستان در یزد، دفتر اطلاع رسانی گردشگری سیستان و بلوچستان در استان یزد افتتاح شد.  

این دفتر بیشتر حجم فعالیت خود را در حوزه طبیعت گردی و انجام تورهای طبیعت گردی خواهد داشت.  

در این نشست بر افزایش همکاری های دو جانبه، برای گزاری فم تور آشناسازی برای طبیعت‌گردان یزد در سیستان و بلوچستان و همچنین حمل و نقل رایگان برای تورهای ورودی به سیستان و بلوچستان و گردشگران خارجی توافق شد. 

در این نشست که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری یزد برگزار شد مدیر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی یزد رئیس شرکت گردشگری سلامت و دبیر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان نیز حضور داشتند برهمکاری‌های مشترک با بررسی مسائل مشکلات و ارائه راهکارهای لازم تاکید شد.

مدیر کل یزد نیز در این دیدار ضمن معرفی دفاتر گردشگری یزد، بر جتسهیل شرایط سفر به این دو استان تاکید و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد همکاری‌های بیشتر دفاتر برای توسعه گردشگری باشیم. 

مجتبی میرحسینی اظهار کرد: دفتر اطلاع رسانی گردشگری سیستان و بلوچستان در بخش گردشگری سلامت در یزد نیز افتتاح شد و در این نشست در بخش سلامت مقرر شد با تهیه امکانات و زیرساخت های لازم زمینه حضور مردم برای استفاده از خدمات درمانی در یزد و بالعکس برای استفاده از خدمات چشم پزشکی در زاهدان با افزایش ارتباطات دفاتر ارزان سازی بسته های سفر فراهم شود. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه قرار شد برقراری پرواز بین زاهدان تا یزد و یزد و چابهار توسط شرکت هواپیمایی پویا چابهار عمان اجرایی شود، افزود: در صورت افزایش سهمیه از قطار تهران زاهدان شاهد حضور بیشتر گردشگران یزدی در سیستان و بلوچستان خواهیم بود. 

وی گفت: هیچ توسعه ای تصادفی اتفاق نمی افتد مگر اینکه جامعه آماری و فعالین آن بخش، اراده را در کنار برنامه های هدفمند و هوشمند توشه راه سازند. 

میرحسینی بیان کرد: اگر بر اساس یک مدل دقیق و برنامه ریزی شده حرکت کنیم قطعا نتیجه آن باعث تنوع بخشی به منابع درآمدی ما با معرفی فرهنگ و تمدن آن خواهد شد. 

گفتنی است؛ در پایان این نشست به سوالات، بیان مشکلات و دغدغه های فعالین گردشگری یزد پاسخ داده شد و راهکارها و پیشنهادات سازنده آنها را برای طرح در شورای راهبردی گردشگری استان برای حل این موضوعات جمعبندی شد.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۱۷

بازدید دیروز

۱۵۸۳

بازدید ماه

۵۲۰۴۷

بازدید کل

۱۷۶۵۲۵۰

افراد آنلاین

۳