معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

باید حس هم سرنوشتی در جامعه تقویت شود

EN

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

چهار‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ | 07:4512 بازدید


باید حس هم سرنوشتی در جامعه تقویت شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نشست با فعالین گردشگری، فضای مجازی و خبرنگاران گردشگری ایران  اظهار کرد: حس هم سرنوشتی و همنوردی باید در جامعه ایرانی تقویت شود. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: اگر توسعه سیستان و بلوچستان شکل نگیرد و نسبت به این مهم بی تفاوت باشیم، و هم سرنوشتی در جامعه شکل نگیرد توسعه کشور صورت نخواهد  گرفت. 

این مسئول با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم که مؤلفه های فرهنگ ایرانی را بشناسیم و ایرانی بمانیم، ادامه داد: فردوسی شاهنامه را بر اساس قهرمانان و پهلوانان این منطقه سروده است و یعقوب لیث که به نوعی احیاگر زبان فارسی بود متعلق به این استان هست. 

وی با اشاره به اینکه امروز به ایرانیان راستین سرشتین که تعلق خاطر به همه ایران داشته باشند نیازمندیم، گفت: به همین منظور از وزارت درخواست کردیم که برای کسانی که میتوانند جریان ساز باشند و آسیب هایی که توسط رسانه ها نسبت به استان وارد شده بود را با تصویر سازی بر اساس واقعیت ها و زیبایی های استان از بین ببرند و نگاه جدید به سیستان و بلوچستان در قالب تور آشناسازی با پتانسیل های استان شکل بگیرد.

میرحسینی بیان کرد: سیستان و بلوچستان محروم نیست بلکه جامعه ایرانی بدلیل عدم دسترسی مناسب ریلی، زمینی و هوایی از زیبایی های این استان محروم مانده است. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: امروز عزم دولت برای توسعه گردشگری این استان جزم شده است اما در گردشگری دولت، قدرت نیست و مولفه های مختلف در توسعه این صنعت را به منظور انسجام داخلی باید در قالب شورای عالی گردشگری  هماهنگ نماییم. 

این مسئول یادآور شد: امروز گردشگری مانند حق بر آموزش، حق بر دسترسی و حق بر بهداشت یک حق شده است و دولت ها باید زمینه تحقق این حق را در جوامع باید فراهم آورند. 

وی گفت: گردشگری بعنوان بزرگترین تحرک جامعه بشتری یک صنعت انسان محور و انسان ساز است که تاثیر بسیار زیادی در تکامل اندیشه بشری و انسان سازی مطابق آیات قرآن دارد اما تا کنون به همه جوانب و مزیت های این صنعت توجه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بدنبال مهاجرت معکوس، رشد شاخص های اقتصادی، اشتغال ارتباط، امنیت و نهایتا توسعه پایدار هستیم باید به گردشگری توجه ویژه و عالمانه کنیم. 

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۲۱۵

بازدید دیروز

۳۵۶۴

بازدید ماه

۶۳۳۳۸

بازدید کل

۱۸۳۷۸۰۷

افراد آنلاین

۵