سفير اندونزی در ایران:

اندونزي آماده صادرات و واردات كالا از بندر چابهار است 

EN

سفير اندونزی در ایران:

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | 07:2231 بازدید


اندونزي آماده صادرات و واردات كالا از بندر چابهار است 

سفير اندونزی در ایران گفت: به نمایندگی از سوی دولت اندونزی، آمادگی این کشور را برای همکاری با بندر چابهار در زمینه صادرات و واردات کالا اعلام می کنم.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، اکتاوینو علیمودین در سفر به زاهدان امروز پنجشنبه ۱۶ آبانماه در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشور اندونزی تمایل به ارتقای روابط و همکاری با ایران از جمله این استان را دارد زیرا تمام گردشگرانی که به قصد سفر به شهرهای ایران یا حتی خارج از این کشور از سیستان و بلوچستان عبور می‌کنند از مهمان‌نوازی مردم و امنیت خوب این استان تعریف می‌کنند.

او گفت: استقبال گرم و مهمان‌نوازی مردم سیستان و بلوچستان باعث شده تا گردشگران اندونزیایی بیشتر در این استان اقامت کنند.
سفیر اندونزی بیان کرد: تمایل داریم با تمام قدرت همکاری بین سیستان و بلوچستان و اندونزی برقرار شود و از هم‌اکنون آماده این همکاری بین شهر سوماترای جنوبی اندونزی و این استان هستیم.

علیمودین گفت: هم اینک چند ایرانی در دانشگاه سوماترای جنوبی در حال تحصیل هستند و امیدواریم فرصت خوبی بین ۲ کشور فراهم شود و در آینده نزدیک دیداری بین استاندار سیستان و بلوچستان و سوماترای جنوبی برقرار خواهیم کرد.

او با اشاره به حمایت ۲ کشور اندونزی و ایران از یکدیگر افزود: کشور اندونزی با حمایت‌های ایران عضو شورای امنیت سازمان ملل شده و هرگاه عملیات تروریستی در ایران انجام شده، اندونزی به عنوان اولین کشور آن را محکوم کرده است.

سفیر اندونزی ادامه داد: قبلا با محصولات کشاورزی صادر شده از ایران مانند پسته و خرما در کشور اندونزی آشنایی داشتیم اما اکنون آشنایی بیشتری با محصولات این کشور داریم و در این زمینه برای واردات این محصولات به اندونزی اقدام خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: آماده حمایت در زمینه گردشگری نیز هستیم و با توجه به جذابیت زندگی عشایر و چادرنشینان سیستان و بلوچستان قطعا گردشگران اندونزیایی بیشتری به این استان سفر خواهند کرد.

او گفت: در ماه آینده کمیسیون مشترکی در ایران برگزار خواهد شد که امیدواریم نماینده‌ای از سیستان و بلوچستان نیز در این کمیسیون شرکت کند.

اندونزی و ایران از نظر ویژگی‌های تاریخی و فرهنگی اشتراکات زیادی دارند که می‌تواند در روابط بین ۲ کشور تاثیرگذار باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار اظهار کرد: امیدواریم این سفر خاطره‌انگیز و مفید برای ارتقای روابط بین ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و اندونزی باشد زیرا هرچه ارتباط بین این ۲ کشور بیشتر شود تعاملات بهتری انجام خواهد شد.

احمدعلی موهبتی با اشاره به سفر سفیر اندونزی در آستانه هفتادمین سال کشور جمهوری اندونزی به سیستان و بلوچستان افزود: کشور اندونزی بزرگترین کشور مسلمان و نقش‌آفرین بین کشورهای اسلامی است که دارای ویژگی‌های متفاوتی از جمله معادن غنی نفت و گاز، جزایر زیبا و سرسبزترین کشور دنیا در حوزه گردشگری است.
وی گفت: کشور اندونزی تحول بزرگی برای صادرات محصولات به خصوص در زمینه کشاورزی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای ایجاد ثبات و استقلال باید با کشورهای زیادی به ویژه کشورهایی که از لحاظ فرهنگی و تاریخی به یکدیگر نزدیکتر هستند در ارتباط بود تا بتوان از تجربیات متفاوت استفاده کرد.

موهبتی افزود: در زمینه گردشگری کشور اندونزی جاذبه‌های طبیعی فراوانی مانند کوه‌های آتشفشان، مناظر زیبا و سرسبز و غیره دارد که گردشگران زیادی را جذب می‌کند و در جمهوری اسلامی ایران نیز جاذبه‌های طبیعی فراوانی وجود دارد.

او گفت: جاذبه‌های تاریخی ایران به دلیل قدمت طول تاریخ بشریت برای گردشگران به ویژه گردشگران اندونزی جذاب است.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این استان نیز در این راستا مستثنی از سایر نقاط کشور نیست و در حوزه تاریخی آثاری دارد که برای گردشگران جذاب است.

او با اشاره به اینکه در ایران سیستان و بلوچستان را هند کوچک می‌نامند بیان کرد: آداب، سنن، تنوع قومی و مذهبی و غیره در این استان برای هر گردشگری جذاب است و جاذبه‌های باستانی و تاریخی مانند شهرسوخته با قدمت پنج هزار ساله که نخستین جراحی چشم و جراحی مغز در آنجا انجام شده حکایت از پیشرفته‌ بودن تاریخی شهرسوخته دارد.

موهبتی گفت: صنایع دستی این استان نیز که توسط مردان و زنان این سرزمین مانند سفال کلپورگان، حصیربافی، سکه‌دوزی، سوزن‌دوزی و غیره ساخته می‌شود نیز در نوع خود بینظیر است.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۲۰۴

بازدید دیروز

۲۳۹۳

بازدید ماه

۴۲۰۱۴

بازدید کل

۲۰۰۲۲۶۹

افراد آنلاین

۱۹