مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

کمپین ملی «معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان» سبب رونق گردشگری شد

EN

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ | 09:0911 بازدید


کمپین ملی «معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان» سبب رونق گردشگری شد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گ و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: کمپین گردشگری معرفی سیستان و بلوچستان، برای نخستین بار با شعار سیستان را ببینیم و بلوچستان را بشنویم در استان راه‌اندازی شد و تاکنون در پنج استان کشور شامل یزد، خراسان شمالی، اصفهان، تهران و قزوین کار خود را آغاز کرده که با استقبال بی‌نظیری روبرو شده است.

وی گفت: براساس آمار بدست آمده از ظرفیت هتل‌های سیستان و بلوچستان، حمل و نقل و پایانه‌های استان، فرودگاه‌ها و غیره حضور گردشگران پس از راه‌اندازی این کمپین‌ها در استان رشد خوبی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: با رایزنی‌های خوبی که صورت گرفته بود، برای اولین بار در کشور روز جهانی جهانگردی ۶ مهرماه سالجاری در سیستان و بلوچستان برگزار و با بازخوردهای خوبی روبرو شد که این امر نشان‌دهنده نگاه ویژه به این استان است.

وی بیان کرد: همچنین از ۷۶۰ رویدادی که از سوی معاونین گردشگری ۳۱ استان کشور به معاونت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وزارتخانه ارسال شد، هفت رویداد در تقویم گردشگری ثبت که یک رویداد از این استان با عنوان اولین همایش فرهنگ ساحل‌نشینان کشور در چابهار ثبت شد.

جلالزایی گفت: سال ۹۹ اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در چابهار برگزار خواهد شد که این اجلاس دستاوردهای زیادی بهمراه خواهد داشت.

وی افزود: هدف این اجلاس گردشگری و تجاری است و مهمترین آیتم آن مراودات اجتماعی است که فرهنگ کشورهای حاشیه اقیانوس هند را بهم معرفی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ایران با یک سوم جمعیت دنیا از طریق حاشیه اقیانوس هند هم‌ مرز است و این استان مبدا ورودی بسیاری از گردشگرانی است که قصد دارند وارد کشور شوند که این امر ظرفیت‌های خوبی را در سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در چابهار باعث معرفی جاذبه‌های خاص سیستان و بلوچستان به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به دنیا خواهد شد.

وی همچنین در ارتباط با ماشین‌هایی که به طور غیرقانونی سوخت جابجا می‌کنند، گفت: میراث فرهنگی استان طرحی را ارائه کرد که براساس آن کسانیکه کار جابجایی سوخت به صورت غیرمجاز انجام می‌دهند بتوانند مجوز موقت بوم‌گردی دریافت کنند و بر مبنای آن مجوز سوخت نیز خواهند گرفت که با این طرح نگاه‌ها تغییر کرده و مجوز سوخت به صورت قانونمند به میزان حضوری که گردشگر وارد استان کنند، دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: با این طرح علاوه بر کاهش تصادفات تبدیل مجوز موقت به دائم نیز اتفاق خواهد افتاد که استقبالی در این زمینه صورت نگرفت.

انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۹۶

بازدید دیروز

۲۳۹۳

بازدید ماه

۴۲۰۰۶

بازدید کل

۲۰۰۲۲۶۱

افراد آنلاین

۲۲