معاون گردشگری سیستان و بلوچستان:

فصل جدیدی از گردشگری با سفرهای دریایی چابهار مسقط و چابهار کراچی 

فصل جدیدی از گردشگری با سفرهای دریایی چابهار مسقط و چابهار کراچی 

یادداشت روز

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان:

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۲۸ بازدید


فصل جدیدی از گردشگری با سفرهای دریایی چابهار مسقط و چابهار کراچی

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: مشاغلی که در بخش گردشگری دریایی ایجاد می شود به نیروی کار بیشتری نیاز دارد بنابراین سهم گردشگری دریایی در ایجاد اشتغال میتواند بیشتر از گردشگری در خشکی باشد.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تفاوت های اقیانوس با دریا باید برای مردم و گردشگران بیان شود افزود: سفر دریایی چابهار عمان و چابهار کراچی بزودی فصل جدیدی از گردشگری دریایی منطقه را به نمایش خواهد گذاشت.

این مسئول ادامه داد: زیرساخت های موجود در سواحل چابهار و کنارک پاسخگوی نیاز گردشگران نیست و لازم است دولت در ایجاد زیرساخت های گردشگری در سواحل مکران توجه جدی تر داشته باشد.

وی گفت: سواحل بکر و کم نظیر استان فرصت ویژه ای را برای سرمایه گذاران فراهم آورده است تا شاهد رونق گردشگری دریایی با مشارکت سرمایه گذاران و مردم جامعه محلی باشیم.

میرحسینی بیان کرد: اتصال چابهار به راه آهن سراسری فرصت آینده گردشگری ایران برای توزیع سفر و تغییر در جغرافیایی گردشگری ایران خواهد بود

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان یادآور شد: آموزش فعالین این حوزه بعنوان مهمترین زیرساخت بیش از بیش به توجه نیاز دارد چون تفاوت های زیادی فعالیت در دریا نسبت به خشکی دارد.

وی با اشاره به اینکه ما به درک عمیق تر نسبت به دریا و گردشگری دریایی نیازمندیم افزود: دریا باید به کانون تمرکز سرمایه گذاری های کشور تبدیل شود تا با تنوع بخشی به منابع درآمدی آن 'شاهد ارز آوری 'شکل گیری کسب و کارهای نو و اشتغال پایدار باشیم.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی استان، گردشگری دریایی در کوتاه مدت می تواند باعث تحول در اقتصاد استان شود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید