سند توسعه گردشگری متناسب با قابلیت های سواحل مکران و صنایع دستی تدوین شود             

سند توسعه گردشگری متناسب با قابلیت های سواحل مکران و صنایع دستی تدوین شود             

EN

سند توسعه گردشگری متناسب با قابلیت های سواحل مکران و صنایع دستی تدوین شود             

یک‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ | 16:5388 بازدید

 

استاندار سیستان و بلوچستان شامگاه پنجشنبه در شورای راهبردی گردشگری گفت: از ظرفیت ایام نوروز برای معرفی استان در جهت زدودن نگاه های رسوب یافته و ایجاد فضای متعادل حداکثر استفاده صورت بگیرد که فرصت های زیادی رقم می زند.
به گزارش روابط عمومی استانداری علی اوسط هاشمی خواستار بازنگری در سند توسعه گردشگری استان متناسب با قابلیت های سواحل مکران و صنایع دستی با هدف حضور در بازارها و نمایشگاه ها و برپایی فروشگاهای مدرن شد و در کارگروه ملی گردشگری به تصویب برسد .
وی با بیان اینکه سال 96 ، رویکرد پایه گذاری زیر ساخت های گردشگری هدف گذاری شده و توقع این نیست که بطور جهشی مسافرپذیر باشیم افزود: عبور از نگاه های رسوب یافته کار راحتی نیست اما همین که جرقه زده شد نقطه آغاز خوبی است. هاشمی ضمن تأکید درباره همکاری همه دستگاه های اجرایی با دبیرخانه گردشگری گفت: قرار نیست در سال 96 به همه اهداف مان در این خصوص برسیم اما برگزاری تعدادی از جشنواره ها, فستیوال ها و همایش های ملی در استان و تمرکز زدایی از کشور شروع خوبی برای تحقق برنامه هاست .
استاندار با بیان اینکه وقتی اراده بر تحقق یک رویداد ارزشمند اجتماعی است همه باید در این مسئله مهم نقش ایفا کنیم ، تاکید کرد: ترتیبی فراهم شود که سیستان و بلوچستان در نمایشگاههای مرتبط با حوزه گردشگری و صنایع دستی در سطح ملی و بین المللی حضور پررنگی داشته باشد و در این رابطه تفاهم نامه ای بین استان و سازمان میراث فرهنگی کشور برای حضور برجسته در نمایشگاه های بین المللی منعقد گردد . 
وی با توجه به وضعیت نابسامان یادمان شهدای تاسوکی گفت: اداره اوقاف تولیت این مکان را برعهده بگیرد تا از این وضعیت خارج شود چون برای نمایش اینکه آسیب دیده خشونت و تروریسم هستیم باید چنین سندهای زنده ای را حفظ و پشتیبانی کنیم


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۵۸

بازدید دیروز

۹۴۸

بازدید ماه

۳۴۶۶۵

بازدید کل

۷۲۲۲۷۶

افراد آنلاین

۸

مشخصات استان

معرفی استان 

فرهنگ عامه، معرفی شهرستانها و جاذبه های تاریخی و طبیعی، هنرهای سنتی، موزه ها و تاسیسات گردشگری استان. PDF.

 

مرکز

زاهدان

 مساحت

180726 کیلومتر مربع

 جمعیت 1395

2534327 نفر

پراکندگی

1206  

  شهرستانها

19

 استاندار 

علی اوسط هاشمی