برگزاری جشنواره‌های نوروزی .. نوروزگاه..  در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان

برگزاری جشنواره‌های نوروزی .. نوروزگاه..  در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان

EN

برگزاری جشنواره‌های نوروزی .. نوروزگاه..  در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان

جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ | 11:30270 بازدید

 

جشنواره‌های نوروزی در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان در حال برگزاری بوده و با ،استقبال بی‌نظیر مسافران نوروزی و گردشگران و مردمان منطقه  مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، آیین نوروزگاه با اجرای برنامه چهارشنبه سوری در چهارشنبه آخر سال در سال 95 افتتاح شد.

کامبیز مشتاق گوهری در این باره اظهار کرد: آیین نوروزگاه در 15شهرستان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود که این آیین همراه با برنامه‌های متنوعی از قبیل ایجاد بازارچه‌های موقت صنایع دستی، میزبانی از مسافران نوروزی، اجرای برنامه های شاد همراه با موسیقی و  سنت های محلی در پایگاه های نوروزی برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: استقبال از مسافرین نوروزی در راه آهن جنوب شرق در زاهدان و همچنین در فرودگاه زابل و زاهدان ، ورودی کلیه شهر های استان از جمله برنامه هایی است که به مناسبت ایام نوروز توسط ادارات میراث فرهنگی استان با مشارکت سایر ادارات مرتبط برگزار شده است

وی در پایان با اشاره به این که مردم و مسئولین ادارات میراث فرهنگی استان، آمادگی لازم برای میزبانی از مهمانان و گردشگران نوروزی از استان های دیگر کشور به سیستان و بلوچستان را دارند خاطرنشان کرد: امیدواریم مهمانان نوروزی و مردم سیستان و بلوچستان در کمال آرامش به تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود بپردازند.

این مسؤول شهرستان هایی که نوروزگاه در آنها در حال اجرا می باشد را زابل، زهک، هامون، زاهدان، میرجاوه، سراوان، مهرستان، سراوان، سیب و سوران، ایرانشهر، نیک شهر، سرباز، کنارک و چابهار عنوان کرد و گفت: این آیین در دو روستای خمک از توابع شهرستان زهک و فیروز آباد از توابع شهرستان سرباز برگزار میشود.


مشتاق گوهری ادامه داد: برنامه های موسیقی محلی، طبخ خوراکی های نوروزی و محلی، تئاتر خیابانی با موضوع نوروز، ورزش های محلی و بومی و همچنین راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در محوطه موزه های سطح استان از جمله برنامه های دیگر ادارات میراث فرهنگی استان است.

انتهای پیام/


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۴۳

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۴۳

بازدید کل

۱۳۴۸۵۶۷

افراد آنلاین

۵