جایگاه مدیریتی زنان در سیستان و بلوچستان، نشانه امنیت در این منطقه است

جایگاه مدیریتی زنان در سیستان و بلوچستان، نشانه امنیت در این منطقه است

EN

جایگاه مدیریتی زنان در سیستان و بلوچستان، نشانه امنیت در این منطقه است

شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ | 07:37241 بازدید


 

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: جایگاه مدیریتی زنان در سیستان و بلوچستان نشان از امنیت در این منطقه دارد


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، فرحناز امراللهی اظهار کرد: آمادگی خوبی در بین مردم و مسئولین سیستان و بلوچستان وجود دارد تا این استان را برای میزبانی مقصد گردشگری در سال 96 آماده کنند. 


مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه های میراث فرهنگی کشور تسهیل رفت و آمد گردشگران به سیستان و بلوچستان است افزود: تخفیف هایی نیز برای هتلهای محل اقامت گردشگران در نظر  گرفته شده است و حتی از افراد مرجع دعوت و پذیرایی خواهد شد تا آنها این منطقه و جاذبه های آن را به مردم دیگر استانها معرفی کنند. 

این مسئول با اشاره به این که  یکی از علتهای ناشناخته ماندن جاذبه های استان دور بودن از استان های دیگر است، بیان کرد: مسئله راه، وسائل نقلیه و گران بودن بلیط هواپیما و یا فاصله طولانی با قطار می تواند یک مانع جدی برای شناخته شدن جاذبه های گردشگری سیستان و بلوچستان باشد. 

وی گفت: باید یک همکاری جدی بین وزارتخانه ای و دولت شکل بگیرد که را با راه آهن کم کند. 

امراللهی راهکار دیگر برای شناختن جاذبه های گردشگری سیستان و بلوچستان را اصلاح تصویر ذهنی مردم سایر استان ها به این استان دانست و بیان کرد: دادن نقشهای منفی در فیلمها با لباس سنتی سیستان و بلوچستان میتواند موجب نگاه منفی نسبت به این استان شود و صدا و سیما باید با تهیه فیلمهایی مهربانی و مهمان نوازی و خوش قلبی مردم این منطقه را نشان دهد تا بتواند نقشهای قبلی بویژه قضیه ناامنی را از بین ببرد. 

وی افزود: باید تورهای مختلفی که با حضور زنان و کودکان در سیاه چادرها اقامت دارند به تصویر کشیده شود تا راه مردم به کویر زیبای لوت باز شود و اینها در شکستن تصویر منفی ای که در اذهان بوجود آمده نقش خیلی مهمی دارد. 


این مسئول ادامه داد: گرچه عده ای دعوت و حضور بیش از 400 راهنمای گردشگری در اسفند ماه ۹۵ در سیستان و بلوچستان را تشریفاتی میدانند اما این حرکت بسیار موثر در جذب گردشگر بوده و در ادامه خواهد بود  و نیز بازتاب حضور خبرنگاران در این استان هم بسیار گسترده بوده است. 

وی گفت: مشارکت و موفقیت همه اقوام و اقشار در سهم های مدیریتی یک روند و فرصت خوبی است و جایگاه مدیریتی زنان در سیستان و بلوچستان نشان از امنیت در این استان دارد. 

امراللهی ادامه داد: زاهدان شهری پروازی و ماموریتی است و کسی که به این شکل به این استان سفر میکند فرصتی برای دیدن جاهای مختلف ندارد بنابراین باید یک بانک اطلاعاتی خوب در اختیار هتلها و اقامتگاه ها بگذارند تا فرصت برای دیدن جاذبه های گردشگری برای مهمانان و گردشگران ایجاد شود. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان صنایع دستی اعجاب انگیزی دارد مانند سفال کلپورگان و سوزن دوزی های عالی که هنوز به دلیل پوشش مردم، بازار زنده خودش را دارد. 

وی خاطرنشان کرد: باید صنایع دستی اینجا به روز شود و در زندگی بقیه افراد غیر از مردم سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار گیرد. 
انتهای پیام/ مقیمی


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۹۵۲

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۰۹۴

بازدید کل

۱۲۹۵۲۸۰

افراد آنلاین

۲۲