حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

EN

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ | 20:30362 بازدیدمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از انتصاب حسین سرحدیان به عنوان مدیر پایگاه کوه خواجه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری اظهار کرد: حسین سرحدی دادیان به عنوان مدیر پایگاه میراث فرهنگی کوه خواجه منصوب شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت:  از زحمات کلانوری مدیر اسبق پایگاه کوه خواجه قدردانی شد. 
گفتنی است؛ کوه خواجه یکی از مهمترین سایت های میراث فرهنگی کشور که ارزشهای میراثی و معماری نهفته در آن مورد توجه جامعه پژوهشگران داخلی و خارجی قرار دارد.
 وی ادامه داد: کهندژ مهمترین اثر واقع بر کوه اوشیدا است که متعلق به عصر اشکانی است و نقش برجسته های گلین را در خود جای داده است؛ امید است با برنامه ریزی و انجام پژوهش های هدفمند در آینده نزدیک شاهد ثبت این اثر با ارزش در فهرست میراث جهانی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات چشمگیری در حوزه شناخت و حفاظت در این سایت مهم صورت پذیرفته که از آخرین اقدامات می توان به انجام پژوهشهای مشترک ایران و ایتالیا در امر مستند نگاری که با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و با مدیریت پروژه مجید کلانوری صورت پذیرفته می توان اشاره کرد.
انتهای پیام/ مقیمی


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۶۵

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۶۵

بازدید کل

۱۳۴۸۵۸۹

افراد آنلاین

۸