معاون گردشگری سیستان و بلوچستان:

  سال ۱۳۹۶ سال شروع توسعه هدفمند سیستان و بلوچستان است

EN

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان:

یک‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | 20:4571 بازدید


معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: سال ۱۳۹۶ سال شروع توسعه هدفمند سیستان و بلوچستان بر محور گردشگری خواهد بود. 

 به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: امسال شاهد تلاش‌های اثرگذار از سوی دستگاه‌های اجرایی استان در راستای مقصد گردشگری بودن سیستان و بلوچستان در سال 96 بودیم و با این رویکرد آگاهانه در سال‌های بعد شاهد موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بیشتری در استان خواهیم بود. 

 معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: برگزاری برنامه‌ها و همایش‌ها در ماه مبارک رمضان هم تعطیل نشد و شاهد حضور گردشگران خارجی در این ماه در سیستان و بلوچستان بودیم که با توجه به تنوع فرهنگ رمضان در این استان باعث جلب توجه بیشتر گردشگران شده بود. 

این مسئول ادامه داد: اجرای مصوبات برای پیشبرد اهداف و برنامه‌ها بسیار مهم است و بسیاری از مقررات مربوط به حوزه شهرسازی را باید دوباره بررسی و شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های متولی آیین‌نامه‌های جدیدی را ارائه کنند تا اگر کسی برای ایجاد زیرساخت ها سرمایه‌گذاری کند شهرداری و سایر دستگاه‌ها هیچ هزینه‌ای دریافت نکنند تا با ارائه این مشوق‌ها توسعه شکل سریع‌تری در این استان به خود بگیرد.

وی گفت: ظرفیت اقامتی برای میزبانی از رویداد ”سیستان و بلوچستان ۹۶“ افزایش یافته است و مردم نیز خودشان را برای میزبانی از این رویداد با احداث و تجهیز اقامتگاه‌های بوم گردی آماده کرده‌اند.

میرحسینی بیان کرد: دستگاه‌های عضو شورای راهبردی گردشگری باید برای افرادی که در مسیرهای گردشگری خانه‌های بو‌م‌گردی یا کارگاه‌های صنایع‌دستی خود را احیا، مرمت و بهسازی می‌کنند مشوق‌هایی علاوه بر تسهیلات میراث فرهنگی بگذارند.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: ظرفیت‌های ویژه گردشگری استان شناسایی و معرفی شده‌اند و این روند و انجام تبلیغات هدفمند تا تغییر تصویر ذهنی مردمان ایران و دنیا نسبت به سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

این مسئول یادآور شد: در حوزه نرم‌افزاری و ارتباطات بین‌المللی، حضور سیستان و بلوچستان در نمایشگاه‌های خارجی افزایش یافته است و درسال ۹۶نیز حضور در ۵ نمایشگاه خارجی هدف‌گذاری شده است.

وی گفت: ایجاد ارتباطات مناسب یکی دیگر از برنامه‌های ما برای میزبانی شایسته از رویداد ”سیستان و بلوچستان ۹۶“ است و در این راستا شاهد توسعه فرودگاه‌های استان، توسعه گردشگری و مسافرت دریایی، توسعه راه‌ها و ترمینال‌های مسافربری و مرزی، توسعه مراکز بین راهی و توسعه ریلی بوده‌ایم.

میرحسینی خاطرنشان کرد: مسافرت دریایی و پرواز چابهار مسقط راه‌اندازی شده است و ارتباطات هوایی زاهدان و چابهار با سایر شهرهای ایران و کشورهای همسایه، حاشیه اقیانوس هند و خلیج فارس نیز در دست مطالعه و اقدام می‌باشد.
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۳۹

بازدید دیروز

۱۳۹۱

بازدید ماه

۴۳۹

بازدید کل

۸۰۷۶۰۶

افراد آنلاین

۸

مشخصات استان

معرفی استان 

فرهنگ عامه، معرفی شهرستانها و جاذبه های تاریخی و طبیعی، هنرهای سنتی، موزه ها و تاسیسات گردشگری استان. PDF.

 

مرکز

زاهدان

 مساحت

180726 کیلومتر مربع

 جمعیت 1395

2534327 نفر

پراکندگی

1206  

  شهرستانها

19

 استاندار 

سید دانیال محبی نیا