اختصاص 900 میلیون تومان اعتبار به روستای کلپورگان

اختصاص 900 میلیون تومان اعتبار به روستای کلپورگان

EN

اختصاص 900 میلیون تومان اعتبار به روستای کلپورگان

دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ | 13:3078 بازدید

اختصاص 900 میلیون تومان اعتبار به روستای کلپورگان
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سراوان با حضور مسؤولان کشوری و استانی مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، بخشداران و دیگر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان سراوان گفت: سراوان یکی از نقاطی است که برخلاف قرار گرفتن در حاشیه، دارای حوزه تمدنی بسیاری است و بیش از 400 اثر و ابنیه تاریخی در این شهرستان وجود دارد.

وی با اشاره به باغ شهرها و قلعه‌های بخش جالق آنها را نشان از تمدن دیرینه این دیار خواند و ابراز داشت موزه زنده سفال کلپورکان، سنگ نگاره های ناهوک و گشت و قنوات بسیار ارزشمند، مسجد تاریخی دزک با قدمت بالای هزار سال از جمله نقاطی هستند که می‌توانند در جذب گردشگر و معرفی این شهرستان و استان موثر واقع شوند.

این مسؤول افزود: سال 96 که از سوی استاندار به عنوان سال هدف گردشگری استان سیستان و بلوچستان اعلام شده نشان از توجه به معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی استان به دیگر نقاط کشور دارد و روستای کلپورکان نیز در این زمینه می تواند جهت معرفی این شهرستان و استان نه تنها به کشور بل که به تمام دنیا نقش بسزایی ایفا کند.

نارویی گفت: معرفی درست ظرفیت های گردشگری استان و شهرستان موجب زایش اقتصادی در تمام حوزه ها می‌شود.

فرماندار شهرستان سراوان اعتبارات پیش‌بینی شده در حوزه میراث فرهنگی شهرستان را در سال جاری یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: سهم روستای کلپورگان از این مبلغ 900 میلیون تومان است که برای ایجاد زیر ساخت های جذب گردشگر و معرفی روستای کلپورکان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین اعتبار کمپ گردشگری ناهوک را 600 میلیون تومان عنوان کرد و افزود : ناهوک یکی از روستاهای هدف گردشگری شهرستان است که در این راستا اقدامات قابل توجهی در این روستا انجام گرفته است.

نارویی تصریح کرد: سراوان در روزهای آینده میزبان شورای جهانی صنایع دستی خواهد بود وی هدف از حضور این شورا را بازدید وضعیت روستای کلپورکان ذکر کرد و گفت: مسئولین و مردم با مشارکت همدیگر جهت آماده سازی روستای کلپورکان تلاش کنند.

وی با تاکید براینکه از توان دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی در این زمینه استفاده شود اضافه کرد: جهت آماده سازی فضای روستای کلپورکان جهت بازدید کارشناسان خارجی تیمی متشکل از ادارات به سرپرستی نوید ملازهی بخشدار مرکزی مدیریت این کار را بر عهده خواهد داشت.

فرماندار شهرستان سراوان از تمام مردم و معتمدین خواست تا با مشارکت جمعی و سازنده همکاری لازم برای تحقق این رخ داد مهم داشته باشند


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۴۷

بازدید دیروز

۱۳۹۱

بازدید ماه

۴۴۷

بازدید کل

۸۰۷۶۱۴

افراد آنلاین

۱۱

مشخصات استان

معرفی استان 

فرهنگ عامه، معرفی شهرستانها و جاذبه های تاریخی و طبیعی، هنرهای سنتی، موزه ها و تاسیسات گردشگری استان. PDF.

 

مرکز

زاهدان

 مساحت

180726 کیلومتر مربع

 جمعیت 1395

2534327 نفر

پراکندگی

1206  

  شهرستانها

19

 استاندار 

سید دانیال محبی نیا