معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

حضور هنرمندان سیستان و بلوچستان در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام شهرستان گرگان

EN

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد

سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | 12:08229 بازدید


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از حضور هنرمندان سیستان و بلوچستان در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام شهرستان گرگان خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در سال گردشگری به منظور معرفی هرچه بیشتر استان در سطح ملی و بین المللی در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام شهرستان گرگان شرکت کرده است. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: سیستان و بلوچستان با دو گروه موسیقی رقص شمشیر زاهدان و دوچاپی میرجاوه در این جشنواره شرکت کرده است.

این مسئول ادامه داد:همچنین غرفه معرفی ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان در این نمایشگاه دایر میباشد. 

وی گفت: جشنواره اقوام فرصت کم نظیری برای معرفی آداب و رسوم و عاملی برای پیشرفت و توسعه استان است و برگزاری این جشنواره باعث شناسایی بهتر اقوام ایران زمین می‌شود.

میرحسینی تصریح کرد: مبادلات اقتصادی و شناخت فرهنگی یکی دیگر از مزایای برگزاری جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: درسایه این شناسایی‌ها می‌توان روابط اجتماعی و فرهنگی بین استان‌ها و کشورها را افزایش داد و این اتفاق شناخت ایجاد میکند و نتیجه شناخت، افزایش وحدت و انسجام داخلی و جذب گردشگر خارجی خواهد شد.

گفتنی است؛ این جشنواره از 13 شهریور تا 16 شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی گلستان برگزار می شود و از 18 تا 20 شهریور این جشنواره در گنبدکاووس و در مجموعه ورزشی المپیک این شهر برگزار می شود.
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۸۳

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۸۳

بازدید کل

۱۳۴۸۶۰۷

افراد آنلاین

۵