طی 6 ماهه نخست سال 96 صورت گرفت

تهیه و انتشار 7 هزار جلد کتاب توسط معاونت پژوهش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان

EN

طی 6 ماهه نخست سال 96 صورت گرفت

شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | 11:33186 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، فرشید فیروزان اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال 96، 4 شماره نشریه کاو و نیز تعداد 2 هزار جلد نقشه استان و شهرستان ها تهیه و انتشار یافته است. 

معاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: تهیه و انتشار کتاب فناوری و هنر در شهر سوخته به تعداد هزار جلد، تهیه و انتشار راهنمای گردشگری استان به تعداد 4 هزار جلد، انتشار کتاب بلوچستان باستان به تعداد هزار جلد، تهیه و انتشار پژوهش های تاریخی سیستان به تعداد هزار جلد و انتشار کتاب صنایع دستی استان به تعداد هزار جلد از جمله کتاب هایی هستند که در نیمه نخست سال 96 توسط معاونت پژوهشی این اداره کل منتشر شده اند. 

این مسئول با اشاره به تهیه 3 هزار عدد ساک دستی در 3 طرح معرفی آثار و صنایع دستی استان یادآور شد: 
همچنین 4 هزار عدد پوستر معرفی استان و 7 هزار عدد لوح فشرده تور مجازی گردشگری استان در این مدت تهیه و انتشار یافته است. 

وی در رابطه با امور پژوهشی و اجرایی به اخذ مجوز نشریه کاو و تهیه محتوای 4 شماره مجله کاو اشاره کرد و گفت: پیگیری چاپ کتاب سنگ نگاره های سراوان با مولفان و نیز پیگیری چاپ کتاب های پژوهشی ارسالی به پژوهشگاه در حال انجام می باشد. 

فیروزان بیان کرد: کتاب کار کودک و میراث و کتاب بلوچستان ترکمنستان جهت چاپ به پژوهشگاه ارسال شده است. 

معاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از آماده سازی محتوای بروشور معرفی استان با همکاری آموزش و پرورش، سازمان بازنشستگی ارتش و فرماندهی سپاه سلمان استان خبر داد و افزود: پیگیری عضویت کاو در خانه مطبوعات کشور، رایزنی با پژوهشگاه سازمان درباره انتشار کتاب و تحویل کتاب های منتشر شده در پژوهشگاه
پیگیری تاسیس مرکز پژوهشی استان با فاکتورهای لازمه اینترنت، کتابخانه و غیره از جمله فعالیت های دیگری است که در 6 ماهه نخست امسال صورت گرفته است. 

این مسئول ادامه داد: در زمینه نشست هایی که در این مدت صورت گرفته است، می توان به نشست تخصصی کوله پشتی و سفرهای ارزان قیمت و نیز نشست تخصصی نقاط قوت و ضعف تاثیر زبان انگلیسی در توسعه صنعت گردشگری اشاره کرد. 

وی گفت: برگزاری نشست تخصصی بررسی چرخه ی حیات یک مقصد گردشگری براساس مدلهای جهانی و برگزاری نشست تخصصی وجه تمایز هنرهای سنتی و صنایع دستی از دیگر نشست هایی است که در نیمه نخست سال 96 برگزار شده است. 

فیروزان خاطرنشان کرد: 4 نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی در 5 ماهه اول سال 96 در گالری موزه منطقه ای جنوب شرق برگزار شده است. 
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۹۶۷

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۱۰۹

بازدید کل

۱۲۹۵۲۹۵

افراد آنلاین

۱۸