در هفته گردشگری صورت می گیرد

معرفی آیین های مذهبی به گردشگران در سیستان و بلوچستان

EN

در هفته گردشگری صورت می گیرد

سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ | 21:55244 بازدیدمعاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در هفته گردشگری، آیین ها و آداب و رسوم سوگواری اباعبدالله در حوزه گردشگری در مناطق مختلف استان به گردشگران معرفی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: پنجم مهرماه، روز جهانی گردشگری و آغاز هفته گردشگری با شعار «گردشگری پایدار،ابزاری برای توسعه» است که با توجه به مصادف شدن با دهه اول محرم، برنامه های گردشگری با این رویکرد برگزار می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: در هفته گردشگری برنامه های متنوع مذهبی(آیین ها و آداب و رسوم سوگواری اباعبدالله در مناطق مختلف) در حوزه گردشگری به گردشگران معرفی خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: معرفی و تبلیغات مراسم های تعزیه خوانی، علم گردانی، سینه زنی و نواختن زنگ گردشگری از جمله برنامه های مهم در هفته گردشگری است.

وی از دیگر برنامه ها در هفته گردشگری به تجلیل از فعالان تشکل های بخش خصوصی صنعت گردشگری، برگزاری همایش و کارگاه آموزشی همیار گردشگر، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه راهنمایان و مدیران فنی اشاره کرد و گفت: استقبال از اولین مسافران ورودی در فرودگاه و راه آهن زاهدان، اجرای جشنواره غذا و برگزاری نمایشگاه مرتبط با آیین های محرم با مشارکت دستگاههای مرتبط در شهرستانها و برگزاری مسابقات نقاشی از دیگر برنامه های هفته گردشگری است. 

میرحسینی به اجرای طرح همیار گردشگر اشاره و بیان کرد: پروژه‌های قابل افتتاح در سطح استان در هفته گردشگری، سفره خانه سنتی در زاهدان و اقامتگاه بوم گردی در خاش و زهک می باشد. 

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از دیگر برنامه‌های اجرایی در این هفته به بازدید رایگان از مراکز گردشگری و موزه‌ها،جلسه هم‌اندیشی با فعالان عرصه گردشگری و برگزاری نشست مدیران واحدهای تحت پوشش با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اشاره کرد و افزود: غبارروبی گلزار شهدابا حضور مدیران واحدهای تحت پوشش و فعالان گردشگری، مسابقه نقاشی در مهدکودک با موضوع محرم و گردشگری، نشست علمی با استادان و دانشجویان علاقه‌مند به گردشگری از سایر برنامه هایی است که در هفته گردشگری اجرا خواهند شد. 
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۹۵۶

بازدید دیروز

۱۲۴۹

بازدید ماه

۴۲۰۹۸

بازدید کل

۱۲۹۵۲۸۴

افراد آنلاین

۱۴