زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاشی برای حفظ میراث معنوی ایران زمین است

زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاشی برای حفظ میراث معنوی ایران زمین است

EN

زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاشی برای حفظ میراث معنوی ایران زمین است

جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ | 09:15205 بازدید

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، فعالان صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان به همراه معاون و کارکنان معاونت گردشگری، امروز با حضور در مزار شهدای زاهدان و قرائت فاتحه و نثار گل بر مزار شهدا، با شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان در رابطه با این برنامه اظهار کرد: حضور پیشکسوتان صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان مانند رییس جامعه هتلداران استان در کنار جوانانی که تازه وارد عرصه مهم گردشگری شده اند نشان دهنده اتحاد و همبستگی و وفاق فعالان این صنعت برای دفاع از باورهای انقلاب اسلامی است. 

مجتبی میرحسینی با اشاره به اینکه زنده نگاه داشتن یاد شهدا تلاشی برای حفظ میراث معنوی ایران زمین است افزود: مطابق فرموده رهبر معظم انقلاب، جامعه ای که مانوس با فرهنگ ایثار و شهادت باشد توقف و عقبگرد نخواهد داشت.

این مسئول یادآور شد: ضرورت توجه به فرهنگ ايثار و شهادت و همچنين ترويج آن در جامعه و مشاهده  آثار و كاركردهاي مثبت آن در گرو داشتن باورهای عميق و انديشه ي بلند است و باید چنين تفكري را با ساز و كارهاي مناسب بصورت عميق در بين مردم نهادينه ساخت.

وی با اشاره به اینکه با اتمام دوران دفاع مقدس نبايد شهداء، ايثارگران و فداكاريهاي آنان فراموش شود، خاطرنشان کرد: نسل جديدي كه به دنيا مي آيد با خاطرات آنان روبروست و بايد اين نسل را با شهداء، ايثارگران و فرهنگي كه به آن پايبند بودند آشنا كنيم و ارزش و اهميت كار آنها بايد در جامعه به خوبي روشن شود، زيرا جامعه اي كه بتواند آرمان شهداء و ايثارگران و جانبازان را به خوبي درك و ترويج کند، از كاركردهاي مثبت آن كه همانا گسترش معنويت در جامعه، كاهش فساد و ناهنجاري و به تبع آن شكل گيري يك محيط انساني سالم و الهي است بهره خواهد برد.
انتهای پیام


دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۱۰۵۶

بازدید دیروز

۹۷۹

بازدید ماه

۱۰۵۶

بازدید کل

۱۳۴۸۵۸۰

افراد آنلاین

۵